Kultura i styl

Emma Watson olśniewa w nowej wersji "Pięknej i Bestii"

Kultura i styl

"Piekna i Bestia" w aktorskiej wersji
Walt Disney Pictures PolskaEmma Watson w roli Belli w nowej wersji "Pięknej i Bestii"

Po 25 latach powraca jeden z największych hitów Disneya, "Piękna i Bestia" - tym razem w aktorskiej wersji. W roli pięknej Belli zachwyca Emma Watson.

To kolejna disneyowska produkcja, która doczekała się aktorskiej wersji. W 2016 roku do kin trafiła "Księga dżungli". Po sukcesie filmu Disney liczy na to, że aktorska wersja "Pięknej i Bestii" powtórzy jego wynik.

Pierwsza, animowana wersja baśni do kin trafiła w 1991 roku. Jedna z najpopularniejszych produkcji studia zdobyła dwa Oscary (chociaż nominowana była w sumie w czterech kategoriach, w tym dla najlepszego filmu), trzy Złote Globy oraz dwie nagrody Grammy.

Filmowa baśń z gwiazdorską obsadą

Film opowiada o Belli, błyskotliwej, pięknej i niezależnej młodej kobiecie, która szukając zaginionego ojca, trafia do ponurego zamku Bestii. Uwięziona w tajemniczej posiadłości dziewczyna z czasem zaprzyjaźnia się z jej zaczarowanymi mieszkańcami. Tam poznaje Bestię. Mimo początkowego przerażenia Bella stopniowo zaczyna dostrzegać dobre serce i duszę Księcia, uwięzionego w ciele potwora. W aktorskiej wersji, reżyserowanej przez Billa Condona, w rolach głównych zagrali Emma Watson oraz Dan Stevens. Opublikowany w poniedziałek pierwszy zwiastun "wróży, że film będzie bardzo zbliżony z oryginałem" - piszą entuzjastycznie amerykańskie media.

Światowa premiera "Pięknej i Bestii" zapowiadana jest na 16 marca 2017 roku (w polskich kinach dzień później). Obok Watson i Stevensa na ekranie pojawią się: Luke Evans, Kevin Kline, Josh Gad, Ewan McGregor, Ian McKellen oraz Emma Thompson.

Autor: tmw/ja / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Walt Disney Pictures Polska

Pozostałe wiadomości