TVN24 | Kultura i styl

Paweł Soszyński nie żyje. Redaktor "Dwutygodnika" miał 42 lata

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
akr,
karol
Źródło:
Dwutygodnik.com, tvn24.pl
Paweł Soszyński nie żyje
Witek OrskiPaweł Soszyński nie żyje

Paweł Soszyński był krytykiem teatralnym, kulturoznawcą, dramaturgiem, pisarzem i redaktorem. Informację o jego śmierci przekazała redakcja "Dwutygodnika", internetowego magazynu kulturalnego, z którym Soszyński był związany.

"Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 18 września zmarł nasz najdroższy przyjaciel i współpracownik, krytyk teatralny, kulturoznawca, pisarz i dramaturg Paweł Soszyński" - przekazał w poniedziałek na swojej stronie internetowej "Dwutygodnik".

Jak napisano, "Paweł współtworzył 'Dwutygodnik' od samego początku, prowadził dział teatru, przez wiele lat był także zastępcą redaktorki naczelnej". "Bez niego 'Dwutygodnik' i nasz redakcyjny zespół już nigdy nie będą takie same" - dodano. Treść oświadczenia opublikowano także na Facebooku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Paweł Soszyński urodził się w 1979 roku. Przed "Dwutygodnikiem" publikował na łamach "Lampy", "Dialogu", "Machiny" i "Kontekstów". Był także autorem kilku książek, między innymi "Tajemnice Szumina", "Nieżywi i leworęczni", "Osoby".

Paweł SoszyńskiWitek Orski

"Dwutygodnik" - internetowy magazyn kulturalny

"Dwutygodnik" powstał w 2009 roku. Funkcjonuje jako magazyn internetowy i jest poświęcony tematyce kulturalnej. Publikuje między innymi rozmowy z ludźmi kultury, recenzje spektakli, książek, filmów i wystaw, a także felietony czy eseje.

"Magazyn skupia autorów różnych pokoleń, formacji i dziedzin. Umożliwia debiuty, publikując zarazem głosy najważniejszych polskich intelektualistów" - czytamy na stronie. Wśród piszących dla magazynu są: Dorota Masłowska, Weronika Murek, Ziemowit Szczerek, Henryk Grynberg, Michał Paweł Markowski, Jan Gondowicz, Maria Poprzęcka. Wydawcą "Dwutygodnika" jest Dom Spotkań z Historią, instytucja Miasta Stołecznego Warszawy. Redaktor naczelną magazynu jest Zofia Król.

Autor:akr, karol

Źródło: Dwutygodnik.com, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Witek Orski

Pozostałe wiadomości