Zamknięte ulice, pół tysiąca policjantów. Ostatnia prosta do Oscarów

Kultura i styl

"Na czerwonym dywanie coraz większe tłumy"tvn24
wideo 2/17

Ponad pół tysiąca policjantów będzie w niedzielę pilnować porządku w Los Angeles w czasie 90. gali wręczenia Oscarów. Koszt zapewnienia bezpieczeństwa oszacowano na około 340 tysięcy dolarów.

- Mamy pierścienie bezpieczeństwa, które zaczynają się w środku (w Dolby Theatre w Hollywood, gdzie wręczone zostaną statuetki - red.) i rozszerzają się od tego miejsca - powiedział w rozmowie z amerykańskim tygodnikiem "Variety" wiceszef policji w Los Angeles Blake Chow. Dodał, że część funkcjonariuszy zajmuje konkretne pozycje w mieście, innych przydzielono do patroli pieszych, które "mają mieć oko na imprezę".

Na ulicach będzie w niedzielę ponad 500 policjantów, agenci FBI, pomogą także strażacy. Bezpieczeństwa wewnątrz Dolby Theather będą strzec pracownicy ze specjalnej firmy ochroniarskiej - informuje "Variety".

Ze względów bezpieczeństwa z ruchu zostanie wyłączona prawie mila (1,6 kilometra) słynnego Hollywood Boulevard, od Cahuenga Boulevard do La Brea Avenue. To nie jedyne ulice, które będą w niedzielę zamknięte. Będą to także między innymi Highland Avenue i Orange Drive.

DOKŁADNĄ LISTĘ ZAMKNIĘTYCH ULIC (W J. ANGIELSKIM) SPRAWDZISZ TUTAJ

O tym, że mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień związanych z zamkniętymi ulicami, oddział policji w Los Angeles poinformował także na Twitterze.

340 tysięcy dolarów

Mimo tych przygotowań, funkcjonariusze zapewniają, że nie ma konkretnych zagrożeń związanych z rozdaniem nagród.

Koszty zabezpieczenia Oscarów będą oscylować - jak dowiedział się tygodnik "Variety" - wokół 340 tysięcy dolarów. Zapewnienie bezpieczeństwa przy poprzednich galach kosztowało około 300 tysięcy dolarów.

Oscary po raz 90.

Laureatów tegorocznych, 90. już nagród, poznamy podczas uroczystej gali, która rozpocznie się o godzinie 2.00 czasu polskiego. Uroczystość wręczenia statuetek odbędzie się w Dolby Theatre w Hollywood w Los Angeles.

Widownia pomieści 3300 osób. A szacowany ogólny koszt produkcji gali to 44 miliony dolarów.

WIĘCEJ OSCARACH W LICZBACH CZYTAJ TUTAJ

Autor: ps,pk/tr / Źródło: Variety, tvn24.pl