Akademia wybrała. Kevin Hart nowym prowadzącym oscarowej gali

Kultura i styl


Komik i aktor Kevin Hart zadebiutuje w roli gospodarza ceremonii rozdania Oscarów. Hart podzielił się tą informacją w mediach społecznościowych. 91. ceremonia wręczenia nagród amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 24 lutego 2019 roku.

"Jestem szczęśliwy, że mogę powiedzieć, że nastał dla mnie dzień, w którym poprowadzę Oscary" - napisał Kevin Hart w poście opublikowanym na Instagramie.

Nagrody amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS), które potocznie nazywają się Oscarami, są najważniejszymi wyróżnieniami amerykańskiego przemysłu filmowego.

Informację o tym, że Hart zadebiutuje jako prowadzący 91. galę rozdania nagród AMPAS, potwierdziła Akademia na Twitterze. "Witamy w rodzinie" - czytamy w komunikacie.

39-letni Hart zastąpi komika i gwiazdora telewizji Jimmy'ego Kimmela, który prowadził oscarowe gale w 2017 i 2018 roku.

"Jestem zachwycony, po prostu dlatego, że było to moim celem na liście od bardzo dawna" - czytamy w internetowym wpisie Harta. Aktor określił swoją nową rolę jako "życiową okazję".

"To niewiarygodne, że mogę dołączyć do grona legendarnych prowadzących, którzy uświetnili tę scenę" - napisał.

Aktor, komik i standuper

Kevin Hart jest czwartym Afroamerykaninem, który poprowadzi jedno z najważniejszych wydarzeń amerykańskiej rozrywki. W 90-letniej historii nagród jedynymi Afroamerykanami w roli prowadzących byli: Whoopi Goldberg, Chris Rock i Sammy Davis Jr.

Hart swoją karierę rozpoczynał jako standuper i komik. Szybko zdobył uznanie w Filadelfii i rozpoczął występy w klubach Nowego Jorku, Amsterdamu oraz Londynu. Karierę filmową zawdzięcza swoim przedstawieniom w Montrealu, gdzie został zauważony przez filmowców.

W 15-letniej karierze aktorskiej ma na swoim koncie głównie role komediowe i telewizyjne. Znany jest z takich filmów, jak "Cienki Bolek", "Straszny film" (część 3. i 4.), "Polowanie na drużbów" czy "Jumanji: przygoda w dżungli".

91. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 24 lutego, a nominacje AMPAS ogłosi 22 stycznia 2019 roku.

Autor: tmw//now / Źródło: Reuters, tvn24.pl