TVN24 | Kultura i styl

Open'er w zupełnie innej odsłonie. "Park Kolibki zmieni się w magiczną przestrzeń"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw//now
Źródło:
tvn24.pl
TVN24Prezydent Gdyni o odwołaniu Open'era (wideo archiwalne z 2020 roku)

Chociaż z przyczyn związanych z epidemią COVID-19 na Open'er Festival trzeba poczekać do czerwca 2022 roku, to jego organizatorzy zapowiadają odpowiedź na pandemiczną rzeczywistość. 15 lipca wystartuje "klimatyczny, niezwykły" projekt Open'er Park dla "ograniczonej liczby fanów". W jego programie znalazły się między innymi kameralne koncerty.

Pod koniec kwietnia agencja Alter Art, główny organizator gdyńskiego Open'er Festival ogłosił, że podobnie jak w 2020 roku festiwal nie może się odbyć, w związku z czym przełożony został na przełom czerwca i lipca 2022 roku.

W czwartek poinformowano, że w miejsce festiwalu zorganizowany zostanie projekt Open'er Park. "To specjalny i niepowtarzalny projekt, będący naszą odpowiedzią na wyjątkową rzeczywistość i uwarunkowania tegorocznego lata. Po wielu miesiącach izolacji czas na klimatyczny, niezwykły Open'er Park w Gdyni" - zapowiadają organizatorzy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

"Na kilka niezapomnianych tygodni Park Kolibki zmieni się w magiczną przestrzeń"

"Open’er Park to muzyka, kino, teatr, sztuki wizualne, specjalnie przygotowana strefa parkowa, plaża i wiele innych aktywności, tworzące niepowtarzalne miejsce kultury, relaksu, emocji i wrażeń. Na kilka niezapomnianych tygodni Park Kolibki zmieni się w magiczną przestrzeń, którą wypełni muzyka i sztuka świetnych artystów" - czytamy w opisie projektu.

Google Maps

Projekt 15 lipca otworzy koncert Brodki. Artystka pojawi się z nowym materiałem z płyty "Brut", której premiera odbędzie się jeszcze w maju. "Podczas koncertu na Open'er Park możecie spodziewać się kompletnego, przemyślanego widowiska, którego przedsmak dają teledyski do 'Game Change' i 'Hey Man'" - opisuje Brodka, cytowana w komunikacie organizatorów.

16 lipca wystąpi duet The Dumplings, który specjalnie z tej okazji powróci na scenę. Justyna Święs i Kuba Karaś w sierpniu 2019 roku ogłosili zawieszenie działalności zespołu.

W gdyńskim parku dwukrotnie wystąpi również Quebonafide (17 i 18 lipca). Będą to pierwsze występy rapera na żywo po prawie dwuletniej przerwie.

Nowy kameralny projekt ma potrwać całe lato

Organizatorzy zapowiadają, że wszystkie koncerty będą "miały wyjątkowy, klimatyczny charakter", a artyści wystąpią dla "ograniczonej liczby fanów w pięknej, naturalnej, nadmorskiej scenerii". Projekt ma trwać całe lato, a kolejne jego odsłony będą na bieżąco aktualizowane.

Autor:tmw//now

Źródło: tvn24.pl