TVN24 | Kultura i styl

Open'er Festival ogłasza kolejne gwiazdy przyszłorocznej edycji

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw/adso
Źródło:
tvn24.pl
Ewa Paluszkiewicz | Fakty po południu TVN24Open’er Festival w Gdyni to jeden z największych festiwali w Europie (wideo z dnia 03.07.2019)

Open'er Festival coraz gęściej wypełnia się gwiazdami. Amerykański zespół Imagine Dragons pojawi się na głównej scenie przyszłorocznej odsłony festiwalu. Do ogłoszonych wcześniej artystów, którzy przyjadą do Gdyni, dołączyli: Sylvan Esso, Flohio, Inhaler i Iceage.

Open'er Festival 2022 planowany jest na 29.06 - 2.07 przyszłego roku. W czwartek agencja Alter Art - organizator festiwalu - ogłosiła, że w pierwszym dniu na scenie głównej wystąpi Imagine Dragons, amerykańska grupa łącząca pop, indie rocka, pop rocka, rocka alternatywnego i elektronikę.

Imagine Dragon powstał w 2008 roku w Las Vegas. Obecnie zespół tworzą Ben McKee, Dan Reynolds, Daniel Wayne Sermon i Daniel Platzman. Ich debiutancki album "Night Visions" trafił na drugie miejsce zestawienia Billboard 200. Na krążku znalazł się przebój "Radioactive". Dwa lata później za wykonanie tej piosenki zespół otrzymał nagrodę Grammy. Ich kolejne przeboje "Believer", "Thunder" czy "Natural", ugruntowały ich pozycję na światowej scenie.

Zapowiedź nowego albumu

W marcu ukazały się dwa nowe single "Follow You" oraz "Cutthroat", które zapowiadają piąty album studyjny zespołu. Grupa dwukrotnie koncertowała w Polsce: w 2016 roku na łódzkiej Atlas Arenie i w ramach Orange Warsaw Festival 2017.

Imagine Dragons uzupełniają listę dotychczas ogłoszonych artystów, którzy pojawią się na scenie głównej ustawionej na gdyńskim lotnisku Kosakowo. Wcześniej organizatorzy informowali, że 30 czerwca 2022 roku zagra amerykańska grupa Twenty One Pilots, a 2 lipca 2022 roku - The Chemical Brothers. 

Ponadto w czwartkowym komunikacie poinformowano, że na scenie alternatywnej wystąpią: Sylvan Esso, Flohio, Inhaler i Iceage.

Autor:tmw/adso

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock