TVN24 | Kultura i styl

OFF Festival odwołany. "Trzymajcie się i do zobaczenia za rok"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
mart
Źródło:
TVN24.pl
Festiwal muzycznej różnorodności. "Nie chcielibyśmy, żeby ludzie byli tu obojętni"Paweł Laskosz | Fakty po południu
wideo 2/2
Paweł Laskosz | Fakty po południuFestiwal muzycznej różnorodności. "Nie chcielibyśmy, żeby ludzie byli tu obojętni"

W tym roku nie odbędzie się OFF Festival. Zaplanowana na sierpień katowicka impreza to kolejny festiwal, który został odwołany z powodu pandemii COVID-19. "Moją największą satysfakcją w tej pracy jest sprawianie Wam satysfakcji, czego nie mogę dzisiaj realizować" - napisał w oświadczeniu dyrektor artystyczny imprezy Artur Rojek.

OFF Festival odbywa się cyklicznie od 2006 roku - najpierw w Mysłowicach, od 2010 w Katowicach. W tym roku, z powodu pandemii COVID-19, festiwal po raz pierwszy został odwołany.

CZYTAJ WIĘCEJ: Festiwale szukają sposobu na przetrwanie

"Przynosimy Wam wiadomość, której pewnie wszyscy się spodziewali, choć nikt nie chciał jej usłyszeć – OFF Festival Katowice nie odbędzie się w tym roku ze względu na pandemię (...) i związany z nią zakaz organizowania imprez masowych. Wrócimy za rok. Już przygotowujemy edycję, która Wam tę przerwę wynagrodzi" - czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Organizatorzy podkreślili, że była to "bardzo trudna decyzja". "Nie spędzimy razem kolejnego magicznego weekendu w Katowicach, przy najlepszej muzyce świata. Pandemia zniweczyła ciężką pracę setek ludzi, którzy przygotowywali dla Was tegoroczną edycję OFF Festivalu Katowice. Artyści, technicy, realizatorzy dźwięku, oświetleniowcy, ochroniarze, kierowcy, nasi pracownicy... – cała branża koncertowa balansuje już dziś na granicy katastrofy. My też stanęliśmy przed największym wyzwaniem w historii festiwalu. Przetrwamy, jeśli nam w tym pomożecie" - zaapelowali do bywalców imprezy.

Artur Rojek opowiada o rodzajach muzyki i nazwie festiwalu 04.08 | Artur Rojek opowiada o OFF Festival. tvn24

Decyzję o odwołaniu festiwalu skomentował też dyrektor artystyczny OFF Festivalu, Artur Rojek. "Moją największą satysfakcją w tej pracy jest sprawianie Wam satysfakcji, czego nie mogę dzisiaj realizować. Musimy sobie z tym jednak jakoś radzić, a przeszkody są po to, żeby je pokonywać. Trzymajcie się i do zobaczenia za rok!" - napisał.

Zakupione na tegoroczny festiwal wejściówki zachowują ważność na następną edycję, która odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia 2021 roku. Jak zaznaczyli organizatorzy "gwarantują udział w przyszłorocznej edycji w najniższej cenie". "Zachowanie biletu to dla nas prawdziwe wsparcie, dzięki któremu możemy przezwyciężyć bieżące problemy i skupić się na organizacji kolejnej edycji" - dodali w oświadczeniu. Wkrótce ma zostać również przedstawiona opracowana wspólnie z serwisem eBilet procedura zwrotu zakupionych biletów dla tych osób, które nie mogą pojawić się na kolejnej edycji.

W piątek ma zostać ogłoszony pierwszy artysta, który wystąpi na przyszłorocznej edycji festiwalu. 10 sierpnia ruszy sprzedaż karnetów na 2021 rok.

Na poprzednich edycjach festiwalu grali między innymi tacy artyści jak Iggy Pop, Slowdive, Lush, Foals, Suede, M.I.A., PJ Harvey, Feist, Swans, Run the Jewels, Neutral Milk Hotel, Belle & Sebastian, Superorganism, The Jesus And Mary Chain, Jarvis Cocker, Godspeed You! Black Emperor, The Smashing Pumpkins, Mazzy Star, The Flaming Lips, Anna Calvi, Zbigniew Wodecki, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", The National, Daughters oraz wielu innych artystów, głównie reprezentujących muzykę alternatywną.

Autor:mart

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: M. Murawski

Tagi:
Raporty: