OFF Festival w Katowicach kolejny raz odwołany

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw
Źródło:
tvn24.pl
Festiwal muzycznej różnorodności. "Nie chcielibyśmy, żeby ludzie byli tu obojętni"Paweł Laskosz | Fakty po południu
wideo 2/2
Paweł Laskosz | Fakty po południuFestiwal muzycznej różnorodności. "Nie chcielibyśmy, żeby ludzie byli tu obojętni" (wideo archiwalne)

"Sytuacja epidemiczna i obowiązujące przepisy nie dają nam wyboru – musimy zaproponować wam spotkanie za rok" - czytamy w komunikacie, opublikowanym w piątek. OFF Festival w Katowicach odbędzie się na początku sierpnia 2022 roku.

"Wszyscy pragniemy powrotu muzyki, koncertów i spotkań w takiej formie, jaką pamiętamy sprzed pandemii. Już dziś eksperci szacują, że przyszły rok będzie dla branży koncertowej rekordowy… ale dziś jeszcze musimy poczekać. Pandemia jest w odwrocie, ale nie została opanowana na tyle, by udało nam się w tym roku zorganizować taki festiwal o jakim marzymy i jakiego chcecie" - czytamy w komunikacie organizatorów katowickiego OFF Festival, opublikowanym w piątek.

Jak zaznaczono, "sytuacja epidemiczna i obowiązujące przepisy (dotyczące zarówno podróży międzynarodowych, jak i organizacji imprez plenerowych w Polsce) nie dają nam wyboru – musimy zaproponować wam spotkanie za rok. OFF Festival Katowice 2022 odbędzie się w dniach od 5 do 7 sierpnia 2022".

"Dołożymy wszelkich starań, by OFF Festival 2022 był najlepszy z dotychczasowych, by zrekompensował wam ten długi czas zawieszenia" - deklarują organizatorzy katowickiej imprezy.

Poinformowano, że karnety na edycje 2020 i 2021 nie tracą ważności.

OFF Festival wróci w sierpniu 2022 rokumateriały prasowe

Na początku sierpnia 2021 roku w Dolinie Trzech Stawów zostaną zorganizowane koncerty w ramach niezależnego projektu OFF Country Club. "Niebawem podamy do wiadomości artystów i warunki uczestnictwa. Będą to koncerty osobno biletowane, niezależne od festiwalu" - piszą organizatorzy.

OFF Festival odbywa się cyklicznie od 2006 roku - najpierw w Mysłowicach, od 2010 w Katowicach. Na Śląsku w poprzednich latach gościli między innymi Iggy Pop, Slowdive, Lush, Foals, Suede, M.I.A., PJ Harvey, Feist, Swans, Run the Jewels, Neutral Milk Hotel, Belle & Sebastian, Superorganism, The Jesus And Mary Chain, Jarvis Cocker, Godspeed You! Black Emperor, The Smashing Pumpkins, Mazzy Star, The Flaming Lips, Anna Calvi, Zbigniew Wodecki, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", The National, Daughters oraz wielu innych artystów, głównie reprezentujących muzykę alternatywną.

O początkach OFF Festivalu i tegorocznych artystach (wideo archiwalne)tvn24

Autor:tmw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Andrzej Grygiel/PAP