Kultura i styl

"Nie zwracam im pewności siebie. Oni już ją mają ". Weterani wojenni modelami

Kultura i styl

"Nie zwracam im pewności siebie". Ranni weterani wojenni modelami
Michael StokesWeterani wojenni pokazali swoje ciała

Fotograf Michael Stokes zrobił zdjęcia weteranom wojennym, którzy ucierpieli podczas misji zagranicznych. Śmiałe zdjęcia żołnierzy, którzy dumnie pokazują protezy i ciała po amputacji, stały się na tyle popularne, że do fotografa zgłaszają się kolejni weterani zainteresowani sesją.

Michael Stokes to fotograf z Akademii Sztuk Pięknych z Kalifonii. Pierwszym weteranem, któremu robił zdjęcia, był marine Alex Minsky. Mężczyźnie amputowano nogę po tym, jak ucierpiał w wybuchu miny w Afganistanie w 2009 roku.

Another one from the archive.Model: Alex Minsky

Posted by Michael Stokes Photography on 1 kwietnia 2015

Love this guy - Alex Minsky

Posted by Michael Stokes Photography on 8 kwietnia 2015

"Nie zwracam im pewności siebie"

Zrobione przez Stokesa zdjęcia weterana stały się bardzo popularne. Alexowi Minsky'emu zaproponowano dużą sesję dla magazynu GQ. Stanęła przed nim otworem kariera w modelingu.

Do fotografa zaczęli zgłaszać się inni weterani zainteresowani sesją.

- Szczerze mówiąc, myślałem, że ludzie będą gorzej reagować na te zdjęcia. Nie miałem pojęcia, że reakcje będą tak pozytywne - opowiada fotograf i dodaje, że kalectwo nie odebrało weteranom pewności siebie.

- Niektórzy ludzie mówią mi: "to bardzo pomaga ich poczuciu wartości" lub: "dzięki tobie oni znów czują się jak mężczyźni". Ci ludzie przychodzą do mnie wyleczeni. Nie zwracam im pewności siebie. Oni już ją mają - wyjaśnia Stokes.

Przed jego obiektywem stanęła też pierwsza kobieta. Mary była saperką armii USA, straciła ramiona podczas rozbrajania bomb. - Nie tylko udało mi się zrobić dobre zdjęcie, ale także zdobyć przyjaciółkę na całe życie - mówi fotograf.

Today is turning out to be a big day for press inquiries. Some news blogs have done articles on the Always Loyal book,...

Posted by Michael Stokes Photography on 17 lipca 2015

Earl carries his pet rock, Cindy as a reminder that we should never have to carry the weight of our demons alone. Both...

Posted by Michael Stokes Photography on 3 lipca 2015

Wsparcie nie tylko dla weteranów

Fotograf zaczął otrzymywać wiadomości od osób mających protezy kończyn i od ich bliskich. Dziękują za zdjęcia i podkreślają, jak wiele te prace dla nich znaczą. "Po obejrzeniu tych zdjęć wiem, że mój syn może wyrosnąć na mężczyznę" - napisała mama 4-letniego chłopca z amputowaną nogą.

W innej wiadomości młoda kobieta zdradza, że dzięki zdjęciom jest bardziej pewna siebie w intymnych sytuacjach z mężem.

Autor: kry,nb//rzw / Źródło: Boredpanda, BuzzFeed

Źródło zdjęcia głównego: Facebook | Michael Stokes Photography

Pozostałe wiadomości