Nelly dla Ziemi w Poznaniu

TVN24

Aktualizacja:

Już w piatek na poznańskiej Malcie zagra jedna z największych gwiazd piosenki popularnej ostatnich lat. W ramach akcji „Poznań dla Ziemi”, Kanadyjka Nelly Furtado wystąpi z programem promującym jej ostatni album.

Koncert jest częścią obchodów Roku Klimatu i Środowiska, w którą to imprezę zaangażowana jest stolica Wielkopolski.

„Loose” na Malcie

Na występie piosenkarki spodziewać się możemy wielu hitów, które jak z worka posypały się po premierze albumu „Loose” w czerwcu 2006 roku. Choć minęły już ponad dwa lata, piosenki te wciąż należą do najpopularniejszych w stacjach radiowych.

Do sukcesu płyty bez wątpienia przyłożył się jej producent – raper Timbaland. Od kilku lat jasne się bowiem stało, że tam gdzie zobaczymy jego ksywkę, tam za chwilę posypie się deszcz pieniędzy.

Śpiewa od małego

Choć urodzona w Kanadzie, piosenkarka ma portugalskie korzenie. Jej muzyczny talent, dał się zauważyć od najwcześniejszych lat. Nelly od dziecka uwielbiała grać na różnych instrumentach.

Międzynarodową sławę przyniosła piosenkarce płyta „Whoa, Nelly!” z 2000 roku z przebojami „I’m like a Bird” czy „Turn off the light”. Również tych utworów spodziewać mogą się fani, którzy przybędą na poznański koncert.

W 2003 r. Nelly Furtado wydała drugą płytę "Folklore". Utwór „Forca” został napisany specjalnie na rozgrywane w Portugalii Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2004 roku. Miał dopingować piłkarzy gospodarzy i szło mu całkiem nieźle, bo doszli wtedy do finału. Tam jednak niespodziewanie ulegli reprezentacji Grecji, o co jednak trudno obwiniać piosenkarkę.

Mama ma więcej energii

W 2006 roku ukazał się wspomniany album „Loose” i z miejsca stał się wielkim hitem. Dzięki współprodukującemu go Timbalandowi, powstały takie hity jak „Promiscuous” czy „Say it right”.

W 2003 r. artystka została mamą. Urodziła córeczką i nazwała ją Nevis. To ona, przyznaje gwiazda, wpłynęła na to, że wyzbyła się obaw i zyskała odwagę, by stworzyć płytę z energetyczną muzyką, wyznaczającą nowe kierunki rozwoju jej twórczości.

Źródło: tvn24.pl