Następne Oscary - w Dolby Theatre

TVN24

Aktualizacja:

Słynna sala, w której od dziesięciu lat rozdawane są Oscary, ma już oficjalnie nową nazwę. Następna gala odbędzie się w Dolby Theatre - nowy sponsor zastąpił właśnie Kodaka. Firma podpisała kontrakt na najbliższe 20 lat.

Umowę z grupą CIM, właścicielem Hollywood&Highland Center, firma Dolby Laboratories podpisała we wtorek. Teraz to ona będzie patronem nazwy sali na 3,4 tys. miejsc. Kontrakt kończy się dopiero w 2033 roku.

Hollywoodzki teatr nosił nazwę Kodak od 2001 roku. Firma Eastman Kodak Co wycofała się z umowy o prawa do nazwy po tym, jak zbankrutowała w styczniu tego roku. Tegoroczne Oscary odbyły się jeszcze formalnie w Kodak Theatre, ale dziennikarze mieli nie używać w relacjach z gali tej nazwy.

Kwota kontraktu tajemnicą

- Dolby to marka znana na całym świecie z zapewniania najwyższej jakości dźwięku - mówi jej przedstawiciel, Kevin Yeaman. - Umowa z CIM pozwoli nie tylko na promocję nazwy, ale także proponowanych przez Dolby innowacji - dodaje.

Nie wiadomo, na jaką sumę opiewa umowa z Dolby. Kodak zapłacił za używanie swojej nazwy około 3,6 milionów dolarów rocznie. To sporo, ale gala rozdania Oscarów jest drugim (po Superbowl) najchętniej oglądanym wydarzeniem w amerykańskiej telewizji.

Źródło: Reuters, lefigaro.fr