Kultura i styl

"Miasteczko Twin Peaks" powróci, ale później

Kultura i styl

"Miasteczko Twin Peaks" to jeden z najdziwniejszych seriali w historii
Serial "Miasteczko Twin Peaks" przeszedł do historii telewizji

Fani kultowego serialu "Miasteczko Twin Peaks" czekają już niemal 25 lat, żeby odkryć tajemnicę zabójstwa Laury Palmer. I będą musieli poczekać jeszcze dłużej, bo w oficjalnym komunikacie przesunięto premierę wznowienia tytułu na 2017 rok.

Leslie Moonves, prezes zarządu CBS Corporation, ogłosił w trakcie spotkania z dziennikarzami, że kontynuacja "Miasteczka Twin Peaks" mieć będzie swoją premierę nie wcześniej niż w 2017 r. Serial będzie emitowany przez stację Showtime, która należy do CBS.

Początkowo nowe odcinki "Miasteczka Twin Peaks" miały być gotowe do emisji w 2016 r. Produkcja serialu, którego twórcami będą ponownie David Lynch i Mark Forst, miała ruszyć we wrześniu. Jednak producenci nie chcą "wywierać presji".

Prezes Showtime Network David Nevins powiedział, że pełną kontrolę artystyczną nad projektem ma David Lynch. Nevins dodał, że przyjmie serial wtedy, kiedy będzie gotowy.

Dziewięć godzin emocji

Kyle MacLachlan, odtwórca roli agenta FBI Dale’a Coopera powiedział, że produkcja serialu jest już zaawansowana. – Zdjęcia powstawały w okolicach Seatle – wyznał MacLachlan w wywiadzie dla CNN. Jak dodał, ponowna praca z Davidem Lynchem sprawiła mu wiele frajdy i była niezwykłym przeżyciem. – Fajnie było się spotkać z ludźmi, z którymi nie pracowałem od prawie 25 lat, to było niesamowite – dodał aktor.

Pełna obsada pozostaje ciągle tajemnicą, chociaż wiadomo, że pojawią się nowi aktorzy: Jennifer Jason Leigh, Robert Knepper, Balthazar Getty czy Amanda Seyfried.

Nowa seria, która ma łącznie trwać 9 godzin (czyli około 13 odcinków) będzie w całości wyreżyserowana przez Lyncha. Słynny reżyser współpracuje z Markiem Forstem nad scenariuszem.

Morderstwo w małym miasteczku

Bohaterem serialu jest agent FBI, który przybywa do z pozoru spokojnego i sennego Twin Peaks, by rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa uczennicy, Laury Palmer (Sheryl Lee). Na miejscu okazuje się, że miasteczko kryje ponure sekrety, a jego mieszkańcy prowadzą podwójne życie. Serial zdobył Złoty Glob i Emmy oraz 11 nominacji do tej nagrody, a także Grammy za ścieżkę dźwiękową.

Autor: tmw/ja / Źródło: CNN, deadline.com

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe

Pozostałe wiadomości