Kultura i styl

"Możesz planować okropne zbrodnie bez żadnych konsekwencji"

Kultura i styl

Aktualizacja:
"Możesz planować okropne zbrodnie bez żadnych konsekwencji"
tvn24Eduardo Mendoza gościem "Xięgarni" w TVN24

- To są te dobre strony pisania powieści kryminalnych - możesz planować okropne zbrodnie bez żadnych konsekwencji - mówił w "Xiegarni" w TVN24 Eduardo Mendoza, jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy hiszpańskich. W programie tłumaczył też, na czym polega jego literackie pijaństwo.

Eduardo Mendoza w "Xięgarni" opowiadał, jak traktuje tworzone przez siebie postaci.

- Bohaterowie to moje alter ego. W młodości zawsze chciałem być kimś ważnym. I nie udało mi się. Więc zacząłem pisać, żeby to sobie zrekompensować - mówił powieściopisarz.

Mendoza porwał drużynę Barcelony

W swojej najnowszej książce "Awantura o pieniądze albo życie" Mendoza opowiada historię mężczyznę, który postanowił porwać całą drużynę Barcelony, która leci samolotem.

- Muszę przyznać, że świetnie się bawiłem zastanawiając się, jak porwać całą drużynę piłkarską. To są te dobre strony pisania powieści kryminalnych - możesz planować okropne zbrodnie bez żadnych konsekwencji - mówił w programie pisarz.

"Nie staram się być logiczny"

Mendoza swoje pisarstwo nazywa "literackim pijaństwem".

- Nie staram się być logiczny. Czasami jestem jeszcze bardziej nielogiczny, niż mógłbym być. W ten sposób przypominam czytelnikowi, że przecież nie czyta poważnej powieści, że to jest tylko zmyślone - wyjaśnia.

Gościem "Xsięgarni" był Eduardo Mendoza
Gościem "Xsięgarni" był Eduardo Mendozatvn24

Autor: jk//tka / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości