Michael Caine zmienił nazwisko przez dżihadystów

Wikipedia / Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 | Manfred Werner / TsuiMichael Caine był poddawany szczegółowej kontroli na lotniskach

Brytyjski aktor znany jako Michael Caine postanowił zmienić swoje prawdziwe nazwisko na pseudonim artystyczny, którym posługuje się od lat. Stwierdził, że irytowały go przedłużające się kontrole na lotniskach związane z zagrożeniem atakami dżihadystów.

Maurice Micklewhite w lipcu zmienił imię i nazwisko, pod którym jest znany szerokiej publiczności. Od teraz w dokumentach figuruje jako Michael Caine. Dotychczas był to jedynie pseudonim artystyczny, którym jednak posługiwał się od ponad 60 lat.

- Służby lotniskowe mówiły: "Cześć, Michael Caine" i wtedy dawałem im swój paszport z innym nazwiskiem - wyjaśnił Caine cytowany przez "Guardiana". - Mogłem stać tam przez godzinę. Więc zmieniłem nazwisko - dodał.

83-letni aktor w rozmowie z brytyjskimi mediami powiedział, że miał dość zamieszania związanego ze swoim nazwiskiem na lotniskach, które ze względu na zagrożenie atakiem terrorystycznym przyjęły bardziej restrykcyjne środki bezpieczeństwa.

Zmiana nazwiska po 83 latach

Maurice Micklewhite zaczynał karierę na scenie teatru w Sussex jako Michael Scott. Po przeprowadzce do Londynu musiał zmienić pseudonim artystyczny, bo aktor o tym samym nazwisku był już popularny.

Podobno dzwonił do swojego agenta, bo go o tym poinformować, kiedy wyjrzał przez okno i na budce telefonicznej zobaczył plakat filmu z Humphreyem Bogartem "Bunt na pokładzie" (ang. The Caine Mutiny). - Moim ulubionym aktorem jest Humphrey Bogart, więc to było to - wyjaśnił aktor.

I to wówczas w 1954 roku przyjął pseudonim artystyczny Michael Caine.

Autor: pk\mtom / Źródło: Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia / Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 | Manfred Werner / Tsui

Pozostałe wiadomości