Kultura i styl

Piękne aktorki, zachwycające kreacje. Niezapomniane momenty weneckiego festiwalu

Kultura i styl


Zakończony w sobotę Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji przykuwał - jak co roku - uwagę nie tylko krytyków filmowych, ale także stylistów i krytyków mody. Najstarszy festiwal filmowy świata jest nie tylko jedną z najbardziej prestiżowych imprez tego typu, ale również jedną z najbardziej stylowych.

Na wenecką wyspę Lido, gdzie odbywa się festiwal, przypływają łódkami największe gwiazdy kina, filmowcy i celebryci, którzy niemal cały czas są obserwowani przez redaktorów, stylistów i krytyków mody, związanych z najbardziej opiniotwórczymi magazynami o modzie.

Nie przez przypadek. Wenecki festiwal od lat wskazuje tytuły i twórców, którzy znajdują się w ścisłym gronie oscarowych faworytów. Od lat na Lido przyjeżdżają czołowe gwiazdy Hollywood: Helen Mirren, Judi Dench, Jane Fonda, Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst, Annette Bening, Julianne Moore, Francis McDormand, Octavia Spencer, Penelope Cruz, Susan Sarandon czy Michelle Pfeiffer.

Hollywoodzkie gwiazdy błyszczały w Wenecji

Podobnie jak podczas innych festiwali, gwiazdy pozują dwukrotnie fotoreporterom - przed konferencją prasową danego filmu i na czerwonym dywanie przed premierowym pokazem. We włoskiej imprezie fascynujące jest to - z perspektywy mody - że obserwowane są wszelkie aktualne trendy, wpisane w klasyczne kanony (w ciągu dnia gwiazdy pokazują się w strojach koktajlowych, na czerwonym dywanie są to kreacje wieczorowe). Przypomnijmy: podczas festiwalu w Cannes widać, że gwiazdy nie trzymają się sztywno wieczorowej etykiety.

Można byłoby długo wymieniać najpiękniejsze stylizacje tegorocznej edycji festiwalu. W myśl stwierdzenia "ładnemu we wszystkim ładnie" trudno stwierdzić, w czym Julianne Moore, Penelope Cruz, Amal Clooney, Jennifer Lawrence wyglądały najpiękniej.

Do grona najlepiej wystylizowanych na czerwonym dywanie na pewno zaliczyć trzeba Kristen Wiig, która zachwyciła piękną kreacją autorstwa Zuahira Murada. Również Pfeiffer przyciągała uwagę swoją kreacją od Michaela Korsa.

Ogólnie rzecz biorąc na czerwonym dywanie było wszystko: od ekscentrycznych kapeluszy, po minimalistyczne, proste jednobarwne stylizacje. Wiele kreacji - w zgodzie z obowiązującymi trendami - posiadało różnego rodzaju naszywane elementy, które wzbogacały fakturę tkanin.

Autor: tmw/sk / Źródło: Reuters, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości