Kultura i styl

Media na całym świecie: Cindy Crawford idzie na emeryturę. Modelka odpowiada

Kultura i styl

Wikipedia (CC BY SA 2.0) | Ibsan73Cindy Crawford

"Jest prawdą, że mam ochotę skupić się na moich interesach, rodzinie i przyjaciołach - ale nie podejmuję żadnych ostatecznych decyzji. (...) Jeśli ten czas mnie czegoś nauczył, to właśnie tego, żeby nigdy nie mówić nigdy" - napisała Cindy Crawford na swoim koncie na Instagramie, dementując jednocześnie przejście na emeryturę. 20 lutego modelka skończy 50 lat.

Jeszcze pod koniec lat 80. stała się jedną z najważniejszych postaci w świecie modelingu. Współpracowała z największymi projektantami, pozowała najwybitniejszym fotografom, pojawiała się na okładkach najważniejszych tytułów lifestyle'owych. Cindy Crawford zdementowała informacje pojawiające się w najważniejszych tytułach prasowych o jej rzekomym przejściu na emeryturę.

"Nie podejmuję żadnych ostatecznych decyzji"

Światowe media od kilku dni rozpisywały się o informacjach związanych z rzekomym odejściem Crawford z modelingu. Sama ikona mody zabrała głos w tej sprawie, publikując oświadczenie na Instagramie.

Pomimo informacji o rzekomej emeryturze oraz oświadczeniu modelki, prawdą jest, że Crawford od ponad 15 lat nie jest pełnoetatową modelką. W zasadzie od 1998 r., kiedy wyszła za Randego Gerbera (byłego modela), i po urodzeniu dwójki dzieci w następnych trzech latach, konsekwentnie dzieliła czas i energię pomiędzy rodzinę i pracę.

Najczęściej fotografowana kobieta świata

Zadebiutowała w wieku 19 lat. Jej kariera wystrzeliła na początku lat 90. Stała się jedną z najlepiej zarabiających top modelek w historii. Tylko w 1994 r., gdy miała 28 lat, zarobiła 6,5 mln dolarów i stała się numerem jeden na liście Forbesa.

Jak podaje CNN, Crawford stała się najczęściej fotografowaną kobietą na świecie. Do 1998 r. na swoim koncie miała ponad 400 sesji zdjęciowych, w tym okładki najważniejszych czasopism o modzie: "Vogue", "W", "People", "Harper's Bazaar", "Elle", "Cosmopolitan" oraz "Allure". Podpisała dziesiątki lukratywnych kontraktów reklamowych, była twarzą kampanii wizerunkowych kolekcji najsłynniejszych domów mody. Do historii przeszło kilkanaście jej zdjęć, m.in. sesja okładkowa brytyjskiego "Vogue'a" ze stycznia 1990 r., w której wystąpiła obok Christy Turlington, Lindy Evangelisty, Tatjany Patitz i Naomi Campbell. Gdyby w sesji wzięła jeszcze Claudia Schiffer, na jednym zdjęciu znalazłaby się czołówka światowego modelingu tzw. "złotej ery" branży.

Double take! A funny now and then via @PeopleMag. •

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Cindy Crawford (@cindycrawford) 1 Lut, 2016 o 8:04 PST

Crawford, oprócz tego, że jest niepodważalną ikoną świata mody, miała kilka przygód z pop kulturą. Razem z innymi top modelkami wzięła udział w teledysku George'a Michaela "Freedom". Prince napisał dla niej piosenkę "Cindy C". Wzięła udział w kilku filmach, jednak przygody z aktorstwem kończyły się Złotymi Malinami (anty-Oscarami).

Supermodelka prowadzi swoją markę produkującą meble firmowane jej nazwiskiem: Cindy Crawford Home Collection. W 2015 r. Crawford wydała książkę "Becoming", która ukazuje jej życie za pomocą zdjęć. Album łączy zdjęcia prywatne z tymi najsłynniejszymi, pochodzącymi z kampanii wizerunkowych, lookbooków i magazynów.

Jej córka,14-letnia Kaia Jordan Gerber poszła w ślady rodziców i zadebiutowała w roli modelki. W listopadzie Kaia razem z matką wzięła udział w sesji zdjęciowej dla magazynu OFF Camera. Zdjęcie odczytywane było jako symboliczne przekazanie sceny następczyni Crawford, Kai.

The kind of genes you just can\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'t buy. #modelfamily http://offcamera.com/issues/cindy-crawford/watch/#.ViF8ciNHbCQ

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Off Camera (@offcamerashow) 16 Paź, 2015 o 3:38 PDT

Autor: tmw/kk / Źródło: CNN, Vanity Fair, Sky News, TMZ

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY SA 2.0) | Ibsan73

Pozostałe wiadomości