Kultura i styl

Ojciec Beyoncé usunie pierś z powodu raka. "Mężczyźni to ukrywają, bo im wstyd"

Kultura i styl


Mathew Knowles, ojciec piosenkarek Beyoncé i Solange Knowles, przyznał, że zdiagnozowano u niego raka piersi. 67-letni manager i producent muzyczny w lipcu przeszedł operację i czuje się dobrze. Planuje jednak profilaktyczne usunięcie zdrowej piersi.

Mathew Knowles opowiedział o walce z rakiem piersi w programie "Good Morning America" 2 października. Mówił, że pierwszym objawem choroby były ślady krwi, które kilkukrotnie znalazł na koszulce i w pościeli. Knowles udał się do lekarza, który zlecił mammografię. Diagnoza była jednoznaczna: rak piersi.

- W lipcu przeszedłem operację i dochodzę do siebie. Czuję się bardzo dobrze - zaznaczył ojciec Beyoncé. Przyznał też, że jego życie zmieniło się po diagnozie. Inaczej postrzega świat, nie pije alkoholu i często znajduje czas na medytację.

Mathew Knowles powiedział, że choroba ma podłoże genetyczne, a jej wystąpieniem zagrożone są także jego dzieci, a nawet wnuki. - Już zrobili badania - dodał Knowles.

W rozmowie z portalem TMZ ojciec Beyoncé oznajmił, że zamierza profilaktycznie usunąć zdrową pierś.

Rak piersi u kobiet i mężczyzn

- Zauważyłem, że statystyki występowania raka piersi u mężczyzn są zaniżone, ponieważ nie każdy chce się przyznać. Mężczyźni to ukrywają, bo czują się zawstydzeni. Nie ma ku temu powodu, co udowadniam własnym przykładem. Jednak bez względu na to, czy choroba występuje u mężczyzny, czy u kobiety - ważne są regularne badania. Wczesna diagnoza może uratować życie - mówił Knowles w "Good Morning America".

Rak piersi u mężczyzn występuje dużo rzadziej niż u kobiet. W USA rocznie u kobiet diagnozuje się 245 tysięcy przypadków, a u mężczyzn nieco ponad 2 tysiące. Ryzyko zachorowania rośnie wraz z wiekiem.

Manager i producent muzyczny

Mathew Knowles urodził się w 1952 roku. Od lat 90. do 2011 roku był managerem swojej córki Beyoncé. Obecnie jest managerem swojej drugiej córki - wokalistki, aktorki i modelki Solange Knowles.

Czytaj też: Demi Moore ofiarą gwałtu, Cardi B molestowana. Szczere wyznania amerykańskich gwiazd

Autor: mbl//mro / Źródło: CNN, TMZ

Pozostałe wiadomości