Masz pomysł na scenariusz serialu? Ten konkurs jest dla Ciebie

Kultura i styl

Aktualizacja:
ShutterstockW konkursie może wziąć udział każdy scenarzysta

31 marca rusza trzecia edycja festiwalu dla scenarzystów Script Fiesta. Gośćmi specjalnymi będą znani i cenieni na całym świecie autorzy Joe Eszterhas i Jeff Schechter. Festiwalowi towarzyszyć będzie konkurs na scenariusz serialu, którego partnerem strategicznym jest Departament Fabularny TVN.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy adepci scenopisarstwa, bez względu na to, czy dopiero rozpoczynają karierę, czy pierwsze kroki mają już dawno za sobą. Jest o co walczyć - nagrodą w konkursie jest honorarium o wysokości 20 tys. złotych i możliwość realizacji projektu.

Pierwszy etap jest całkowicie anonimowy i polega na przesłaniu zgłoszenia konkursowego wraz załącznikami, w których znaleźć się powinny: opis założeń koncepcji serialu (3 zdania) i bohaterów (500 znaków ze spacjami), zarys odcinka pilotowego i zarys pierwszego sezonu (po 1800 znaków ze spacjami) oraz trzy sceny dialogowe.

Pełne zgłoszenia, sporządzone na przygotowanym przez organizatora szablonie, należy składać w czterech wydrukowanych egzemplarzach osobiście lub przesyłać listownie na adres Warszawskiej Szkoły Filmowej z dopiskiem "Script Fiesta – Konkurs", w nieprzekraczalnym terminie do 20 lutego 2014 do godziny 10.30. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kompletność zgłoszenia i data przyjęcia zgłoszenia (nie decyduje data stempla pocztowego).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku marca. W kolejnym etapie wybrani autorzy będą mieli za zadanie opisać szczegóły projektu i napisać scenariusz pilotażowego odcinka serialu.

Filmowa uczta

Konkurs odbywa się w ramach trzeciej edycji festiwalu dla scenarzystów Script Fiesta 2014, który w dniach 31 marca – 4 kwietnia 2014 będzie gościł w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na uczestników czekać będą wykłady, warsztaty i spotkania z profesjonalnymi scenariopisarzami. Jeff Schechter, autor książki "My Story Can Beat Up Your Story", poprowadzi wykład i warsztaty mistrzowskie. Ostatniego dnia festiwalu uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z hollywoodzkim scenarzystą Joe Eszterhasem, który napisał m.in. scenariusz do głośnego "Nagiego instynktu" i wciągającą autobiografię "Hollywodzkie zwierzę". 5 kwietnia odbędzie się Pitchfiesta – indywidualne spotkania scenarzystów z producentami filmowymi i telewizyjnymi. Szczegółowe informacje, regulamin oraz wzory formularzy dostępne są na stronie www.scriptfiesta.pl w zakładce Konkurs 2014.

Autor: kg\mtom / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock