"Dla kina pogoda jest zawsze dobra". Miłośnikom filmu deszcz niestraszny

TVN24

Alicja Myśliwiec: dla kina pogoda jest zawsze dobratvn24
wideo 2/23

- Kiedy na zewnątrz deszcz, spotykamy się w kinach studyjnych Krakowa. Mamy po ciuchu nadzieję, że wyjdzie słońce i będą lepsze warunki dla atrakcji plenerowych: kina na dachach, barkach. Walczymy wyczynowo z przeskokami przez słabości - podkreśliła Alicja Myśliwiec, rzeczniczka prasowa festiwalu MasterCard Off Camera.

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard Off Camera to jedna z największych tego typu imprez w Europie Środkowo-Wschodniej. Festiwal koncentruje się na kinie niezależnym, odważnym treściowo i formalnie oraz takim, które stawia na wartko opowiedziane, fascynujące historie.

Impreza rozpoczęła się w piątek w Krakowie i potrwa do 5 maja.

CZYTAJ WIĘCEJ O MASTERCARD OFF CAMERA 2019 >

"Kiedy na zewnątrz deszcz, spotykamy się w kinach studyjnych"

- Cały czas się uśmiecham, ponieważ dla kina pogoda jest zawsze dobra. Kiedy na zewnątrz deszcz, spotykamy się w kinach studyjnych Krakowa. Mamy po ciuchu nadzieję, że wyjdzie słońce i będą lepsze warunki dla atrakcji plenerowych: kina na dachach, barkach, które teraz ma niestety swoje komplikacje. Walczymy wyczynowo z przeskokami przez słabości - podkreśliła Alicja Myśliwiec, rzeczniczka prasowa festiwalu MasterCard Off Camera.

Myśliwiec zwróciła uwagę, że premiera filmu Jacka Borcucha "Słodki koniec dnia" "wywołała chyba największe, najbardziej gorące emocje, między innymi za sprawą obecności reżysera, Kasi Smutniak, a także Krystyny Jandy". Myśliwiec podkreśliła, że Janda "przyjechała do Krakowa tylko na kilka godzin festiwalu po to, żeby spotkać się z publicznością", porozmawiać i obejrzeć film z widownią w sali kinowej.

- Zostawiła też trwały ślad w Krakowie na naszej Krakowskiej Alei Gwiazd. Jesteśmy jej bardzo wdzięczni i czekamy na kolejne spotkania - dodała rzeczniczka.

Myśliwiec przypomniała, że na widownię krakowskiego festiwalu czeka wiele atrakcji, w tym spotkania z międzynarodowymi gwiazdami. W tym roku jednym z jurorów Konkursu Polskich Filmów Fabularnych jest brytyjski reżyser Roger Michell, twórca słynnej komedii "Notting Hill".

- Roger Michell już jest w drodze do Krakowa, a my czekamy na pokaz filmu "Notting Hill" razem z nim - wskazała.

Autor: tmw//kg / Źródło: tvn24.pl

Magazyny:
Raporty: