Marcin Pendowski w śpiączce farmakologicznej. Basista Fisz Emade Tworzywo miał wypadek

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw//rzw
Źródło:
tvn24.pl
TVN24/veedo.plFryderyki 2015 rozdane (wideo archiwalne)

Marcin Pendowski, basista między innymi grupy Fisz Emade Tworzywo, w środę miał wypadek motocyklowy. Jest w szpitalu, wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Jak poinformowała żona muzyka Barbara Michałek-Pendowska, jego stan "nie pogarsza się i jest stabilny".

"Po środowym wypadku motocyklowym został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej ze względu na obrażenia głowy. W takim stanie będzie jeszcze 2-3 dni. Rokowania są dobre" - napisała w czwartkowe południe Barbara Michałek-Pendowska, żona basisty Marcina Pendowskiego.

Informację o wypadku gitarzysty przekazał w środę przyjaciel muzyka Kamil Barański. "Kochani, Marcin Pendowski miał wypadek, jest w śpiączce farmakologicznej" - napisał.

"Trzymajcie za niego mocno kciuki! Jest absolutnie jedyny w swoim rodzaju!" - pisała wkrótce potem Michałek-Pendowska.

Jeden z najlepszych basistów w Polsce

Pendowski uznawany jest za jednego z najlepszych polskich basistów. W latach 1998-2001 grał w zespole Artrosis, z którym zdobył dwie nominacje do Fryderyków.

Następnie rozpoczął karierę solową pod pseudonimem Pendofsky i jednocześnie związał się między innymi z grupą Fisz Emade Tworzywo. W 2015 roku wspólnie odebrali Fryderyka za album "Mamut".  W 2019 roku singiel "Biegnij dalej sam" uzyskał status platynowej płyty.

W 2015 roku nagrał album Pendofsky. Materiał, będący mieszanką funky i jazz, nagrany został przy użyciu zapomnianych gitar basowych wyprodukowanych w dawnych krajach komunistycznych.

Autor:tmw//rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Jakub Kamiński