Marcin Kuźmiński nie żyje. Aktor miał 52 lata

Kultura i styl


Marcin Kuźmiński, aktor teatralny i filmowy, zmarł nagle podczas pobytu w Chorwacji. Grał m.in. w filmach "Karol - człowiek, który został papieżem" czy "Zakochany anioł". Widzowie mogli go oglądać w również w serialach, m.in. "Aż po sufit!", "Prawo Agaty", "Przepis na życie" czy "Kryminalni". Miał 52 lata.

Informację o śmierci aktora podał w środę po południu krakowski Teatr im. Juliusza Słowackiego, z którym był związany Kuźmiński.

Marcin Kuźmiński urodził się 1 marca 1964 r. W 1989 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. W tym samym roku zaliczył swój debiut teatralny.

Do 1992 r. występował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Później związał swoje zawodowe życie z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Zagrał tam w spektaklach "Wieczór trzech króli", "Czarownice z Salem", "Idiota" czy "Czarodziejska góra".

Nie tylko teatr

Kuźmiński pojawiał się na dużym i małym ekranie. Widzowie mogli go zobaczyć m.in. w takich filmach jak "Karol - człowiek, który został papieżem", "Zakochany anioł" czy "Czerwony Pająk". W epizodycznych rolach występował również w serialach ("Aż po sufit!", "Prawo Agaty", "Przepis na życie", "Julia", "Kryminalni").

W 2004 r. zdobył nagrodę aktorską za rolę Senatora i Złego Pana w "Dziadach. Gustawie-Konradzie" podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka Polska".

Zmarł w środę 13 lipca tego roku podczas urlopu w Chorwacji, miał 52 lata.

Autor: ts//rzw / Źródło: tvn24.pl