Kultura i styl

Mały książę w święta znów skradł show

Kultura i styl


Książę William wraz żoną i dziećmi święta Bożego Narodzenia spędzili w swojej wiejskiej posiadłości na południu Anglii. Najmłodsze pokolenie rodziny królewskiej po raz pierwszy uczestniczyło w nabożeństwie świątecznym.

Brytyjska rodzina królewska tradycyjnie od kilkudziesięciu lat brała udział w nabożeństwie w Sandringham, gdzie królowa Elżbieta II ma prywatną posiadłość. W tym roku monarchini ze względów zdrowotnych opuściła nabożeństwo.

Natomiast książę William wraz z żoną i dziećmi uczestniczyli w ceremonii świątecznej w kościele Św. Marka w Engelefield na południu Anglii, gdzie książęca para ma wiejską posiadłość.

Było to pierwsze nabożeństwo bożonarodzeniowe, w którym uczestniczyły dzieci księcia Cambridge. Wychodząc z kościoła, mały książę skupił na sobie całą uwagę. Zdjęcie George'a, ubranego w grafitowy płaszczyk i ze świątecznym lizakiem w ustach, zrobiło furorę na całym świecie. "Książę George skradł całe show" - rozpisują się media po obu stronach Atlantyku.

Syn księcia Williama otrzymał lizaka w nagrodę za "nadzwyczaj dobre zachowanie" podczas nabożeństwa - podał brytyjski "The Sun".

Autor: tmw/ja / Źródło: BBC News, CBS News, The Sun

Pozostałe wiadomości