Kontrowersje po słowach gwiazdy nowej wersji "Mulan"

TVN24


Wytwórnia Disneya przygotowuje na przyszły rok aktorską wersję kolejnego swojego klasyka - "Mulan". W roli głównej pojawić się ma Liu Yifei, która wywołała burzę wpisem w serwisie Weibo. Poparła w nim działania policji, która w ostatnich tygodniach wielokrotnie rozpędzała demonstrujących działaczy praw obywatelskich w Hongkongu.

Chińsko-amerykańska aktorka Liu Yifei, która wciela się w tytułową rolę w aktorskiej wersji "Mulan", wywołała burzę swoimi postami w chińskim serwisie społecznościowym - Weibo.

"Wspieram policję Hongkongu. Teraz możecie mnie za to skrytykować" – napisała Liu.

W kolejnych oceniła: "Co za wstyd dla Hongkongu" oraz "#Ialsosupporthongkongpolice#" ("Też wspieram policję Hongkongu"). W reakcji na wpisy Liu, na Twitterze trendującym hasztagiem stał się #BoycottMulan. Użytkownicy korzystali z niego, namawiając do bojkotu filmów z Liu.

Do godziny 16. w piątek na Twitterze pojawiło się ok. 42 tysiące postów z wykorzystaniem hasztaga #BoycottMulan.

Disney przygotowuje nową wersję słynnej animacji z 1998 roku, a jej premiera jest zaplanowana na marzec 2020 roku.

Największy kryzys polityczny w Hongkongu

Demonstracje przeciwko zgłoszonemu przez władze projektowi nowelizacji prawa ekstradycyjnego, które od początku czerwca co tydzień regularnie przeradzają się w starcia z policją, pogrążyły Hongkong w największym kryzysie politycznym od jego przyłączenia do Chin w 1997 roku. Protestujący wielokrotnie zwracali uwagę na brutalne działania policji wobec demonstrantów i dziennikarzy.

Protesty w Hongkongu w związku z planami zmian w prawie ekstradycyjnymPAP

Autor: tmw/adso / Źródło: Deadline, The Independent

Raporty: