Kultura i styl

Lider Pink Floyd przyjeżdża do Polski

Kultura i styl


W przyszłym roku Roger Waters, były lider zespołu Pink Floyd, rusza w trasę koncertową z legendarnym spektaklem "The Wall". Tournee obejmie 30 europejskich miast, w tym także Polskę. Artysta przyjedzie do Łodzi 18 kwietnia.

Pink Floyd ze swoją słynną trasą "The Wall" występował w latach 80. Ostatni raz widowisko zostało zaprezentowane 20 lat temu podczas obchodów rocznicy obalenia muru berlińskiego. Ten koncert przyciągnął na Plac Poczdamski w Berlinie pół miliona fanów.

Obali mur

Gdy w latach 80. Pink Floyd występował z trasą "The Wall", ta okazała się finansową klapą. Teraz ma się to zmienić, bo piosenka stała się już legendarna i zyskuje ciągle nowych fanów.

- To dość niezwykłe, że utwór tak długo jest rozpoznawany. Kiedy skończyliśmy nagranie, te wszystkie lata temu, pamiętam, siedzieliśmy i słuchaliśmy efektu końcowego. Już wtedy wiedzieliśmy, że to naprawdę dobra robota. Piosenka jest bardzo spójna i jednocześnie bardzo dramatyczna - mówi Waters,.

Artysta jak mówi, opracowuje wiele nowych spektakularnych grafik wideo i wizualizacji. Używa muru jako ogromnego ekranu. Podczas widowiska nie zabraknie też kwadrofonicznego dźwięku i efektów specjalnych.

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości