Laureatka Oscara zagra w "Balladynie"

Kultura i styl

Aktualizacja:
Marcin MorawieckiFaye Dunaway jako Dr. Ash w adaptacji Balladyny

Wielka gwiazda kina - Faye Dunaway - zagra we współczesnej wersji dramatu Juliusza Słowackiego "Balladyna". Film w reżyserii Dariusza Zawiślaka będzie nosił tytuł "The Bait" i na ekrany ma trafić jeszcze w tym roku. Odświeżona wersja będzie thrillerem politycznym, z akcją umiejscowioną we współczesnym Nowym Jorku i Warszawie.

Bezpośrednim powodem do rozpoczęcia produkcji jest 200. rocznica urodzin poety. - Chciałem, aby z okazji jubileuszu zwrócono uwagę na twórczość Słowackiego, nie tylko w Polsce czy w Europie, ale na całym świecie. Dlatego zaproponowałem rolę w filmie Faye Dunaway, laureatce Oscara i Złotych Globów. Bardzo ucieszyłem się na wieść, że Faye zgodziła się wziąć udział w Balladynie - powiedział Dariusz Zawiślak.

Dr Ash jak Pustelnik

fot.Marcin Morawiecki 

Aktorka wcieliła się rolę Dr Ash wzorowaną na postaci Pustelnika. Partnerują jej Mirek Baka i Sonia Bohosiewicz. Zdjęcia były kręcone w Hotelu Intercontinental. Przestrzeń, specjalnie do zdjęć, zaaranżowała debiutująca w fabule scenografka Marta Dąbrowska.

Potrzebne są tarcia

fot.Marcin Morawiecki 

Reżyser przyznał, że współpraca z gwiazdą nie zawsze była łatwa. - Praca z żadną gwiazdą nie jest usłana różami. Napięcia na planie pojawiają się zawsze, ale zapomina się o nich szybko. Wiem o tym ja, wie o tym Roman Polański, który wcześniej pracował z Faye przy Chinatown - przyznał Zawiślak.

- Żeby powstała perła potrzebne jest tarcie wywołane przez odrobinę piasku zamkniętego w muszli - dodała Dunaway.

Słynna Bonnie

Faye Dunaway urodziła się w Boscom na Floydzie. Ukończyła studia teatralne na Uniwersytecie w Bostonie. W 1967 roku zagrała w filmie Bonnie i Clyde. Bonnie przeszła do historii światowego kina, a Faye po raz pierwszy otrzymała nominację do Oskara, kolejna nominacja to rola w Chinatown. Jednak statuetkę odebrała za kreację w filmie Network. Pracowała z gwiazdami światowego kina jak Steve McQueen, Jack Nicholson, Marlon Brando, Kirk Douglas i Warren Beatty.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Morawiecki