Kultura i styl

Kultowa "Mroczna Wieża" Stephena Kinga trafi do kin. Gwiazdy potwierdzają udział

Kultura i styl

Georges Biard,DFID - UK Department for International Development CC BY SA WikipediaMatthew McConaughey i Idris Elba zagrają w pierwszej części "Mrocznej Wieży"

Matthew McConaughey i Idris Elba potwierdzili swój udział w kinowej adaptacji pierwszego tomu cyklu powieściowego Stephena Kinga "Mroczna Wieża".

Jeszcze we wtorek Stephen King potwierdził powstanie filmu "Mroczna Wieża" na podstawie powieści "Mroczna Wieża: Roland". Od dłuższego czasu spekulowano, że Matthew McConaughey wcieli się w postać Waltera Padicka, znanego jako Człowiek w Czerni. Rolanda Deschaina zagra ostatecznie Idris Elba.

Arcel reżyserem "magnum opus" Kinga

Po latach spekulacji i plotek powstanie filmu potwierdzono oficjalnie. Sam pisarz uznaje serię "Mroczna Wieża" za swoje "magnum opus" (dzieło życia). Reżyserem powstającej adaptacji będzie Nikolaj Arcel znany głównie z dramatu "Kochanek królowej" z 2012 roku. Zarówno McConaughey, jak i Elba potwierdzili na Twitterze udział w produkcji.

Pierwszy film z serii "Mroczna Wieża" do kin wejdzie w styczniu 2017 roku. Zdjęcia mają ruszyć w najbliższych tygodniach w RPA. Według niektórych źródeł, Abbey Lee, która ostatnio wystąpiła w "Mad Max: na drodze gniewu", ma zagrać postać Tirany.

Autor: tmw/kk / Źródło: EW.com, The Guardian, NME

Źródło zdjęcia głównego: Georges Biard,DFID - UK Department for International Development CC BY SA Wikipedia

Pozostałe wiadomości