TVN24 | Kultura i styl

Janusz Grudziński odszedł z Kultu. Zespół ma nowego klawiszowca

TVN24 | Kultura i styl

Aktualizacja:
Autor:
mart,
pp//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Największe przeboje Kazika Staszewskiego
wideo 2/4
Największe przeboje Kazika Staszewskiego

Z Kultu odszedł Janusz Grudziński. Muzyk był związany z zespołem z przerwami od początku jego istnienia, czyli od 1982 roku. "Jasiu, życzymy Ci jak najlepiej" - napisali członkowie zespołu w mediach społecznościowych. Nowym klawiszowcem Kultu został Konrad Wantrych.

O odejściu muzyka zespół poinformował na swoim profilu na Facebooku. "Drodzy... niestety spadają na nas kolejne ciosy... Dzisiaj rano Janek Grudziński poinformował zespół o podjęciu decyzji o swoim odejściu z naszej ekipy" - czytamy we wpisie. Wcześniej, 1 września, zespół informował o odejściu innego muzyka - Tomasza Glazika.

"Jest nam niezmiernie przykro"

"Jasiu życzymy Ci jak najlepiej chociaż jest nam niezmiernie przykro z tego powodu. Łudziliśmy się, że może zmienisz swoją decyzję ale niestety stwierdziłeś, że jest ona nieodwołalna..." [pisownia oryginalna] - przekazali muzycy Kultu. Dodali, że dziękują Grudzińskiemu za dotychczasową współpracę i serdecznie go pozdrawiają.

Kult zapewnił, że zespół "skupia się na próbach do nadchodzących koncertów, niczego nie odwołuje, a o zmianach personalnych poinformuje w stosownym czasie".

Janusz Grudziński, który gra na instrumentach klawiszowych oraz gitarze, był związany z Kultem z przerwami od 1982 roku, czyli od samego początku. Współpracował również z liderem zespołu, Kazikiem Staszewskim, przy jego dwóch albumach solowych. 

Konrad Wantrych nowym klawiszowcem

Wieczorem zespół poinformował, że nowym klawiszowcem zespołu został Konrad Wantrych. "Konrad współpracował m in. przy ostatniej solowej płycie Kazika "Zaraza". Witamy Konradzie w naszej ekipie" - napisano na profilu Kultu.

Autor:mart, pp//rzw

Źródło: tvn24.pl