"Królowa wygląda na trochę zmartwioną"

Kultura i styl

Aktualizacja:

Najsłynniejsi aktorzy, najwięksi artyści i najbardziej charyzmatyczni politycy - na zdjęciach jednej z najbardziej znanych fotografek Annie Leibovitz. Najnowsza wystawa artystki została właśnie otwarta w Londynie. Jak zwykle przyciągnęła tłumy.

Wystawa pod tytułem "Życie fotografa, 1990-2005" została otwarta w Narodowej Galerii Portretu w Londynie. Najbardziej znane prace Leibovitz to zdjęcie nagiej Demi Moore w dziewiątym miesiącu ciąży czy George'a Busha w otoczeniu jego doradców. Jednym z dzieł, które w ostatnim czasie znalazło się w centrum uwagi mediów jest fotografia brytyjskiej królowej Elżbiety II. W czasie zeszłorocznej sesji w Pałacu Buckingham powstały cztery portery Jej Królewskiej Mości w pełnym stroju koronacyjnym. Wszystkie można zobaczyć na wystawie.

- Wygląda na tych zdjęciach na trochę zmartwioną i zaniepokojoną - komentowała Leibovitz.

Nie tylko sławy

Ale zdjęcia fotografki to nie tylko portrety sławnych i bogatych. Leibovitz chętnie uwiecznia swoich bliskich. I ciągle ma nowe pomysły, jak ich przedstawić na swoich zdjęciach.

- Ja się starzeję, ale technika idzie naprzód - to takie interesujące. Chciałabym czasem już zwolnić, ale nie mogę - przyznała.

Wystawę można oglądać do 1 lutego 2009.

Źródło: Reuters