TVN24 | Kultura i styl

Instagram blokuje konto Madonny. Przez wideo o koronawirusie

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Serwis społecznościowy Instagram zablokował konto amerykańskiej gwiazdy pop Madonny. Piosenkarka przekazała fragment nagrania o koronawirusie, które retweetował też prezydent USA Donald Trump, a obejrzało ponad 15 milionów użytkowników Instagrama. Jak przekazał rzecznik Facebooka, właściciela serwisu, wideo "zawierało zwodnicze deklaracje na temat remediów i metod zapobiegania COVID-19".

Amerykańska piosenkarka Madonna napisała, że lek na koronawirusa istnieje już od miesięcy, ale jest przetrzymywany w tajemnicy, aby "bogaci mogli stać się jeszcze bogatsi, a biedni i chorzy jeszcze bardziej chorzy". Wpisowi gwiazdy towarzyszył fragment wideo z wystąpieniem lekarki Stelli Immanuel, która chwaliła hydroksychlorochinę jako cudowne lekarstwo na COVID-19 - relacjonuje agencja AFP.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Amerykańska piosenkarka z powodu epidemii musiała odwołać koncerty w ParyżuPascal Mannaerts/PAP/EPA

Wystąpienie Immanuel chwalił również prezydent USA Donald Trump i retweetował je w tym tygodniu do chwili, gdy serwis społecznościowy wycofał te informacje. "Wycofaliśmy to wideo, ponieważ zawierało zwodnicze deklaracje na temat remediów i metod zapobiegania COVID-19" - poinformował w środę wieczorem agencję AFP rzecznik Facebooka, który jest właścicielem Instagrama. Madonna twierdziła wcześniej, że przeszła COVID-19, a choroba zmusiła ją do anulowania koncertów w Paryżu.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Pascal Mannaerts/PAP/EPA

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości