Eurowizja odwołana. Pierwszy raz w historii

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw/kg
Źródło:
BBC News, Reuters

"Z wielkim żalem musimy ogłosić odwołanie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie" - poinformowali w środę organizatorzy. Zdarzyło się to pierwszy raz w 64-letniej historii tej imprezy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

65. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji miała odbyć się w tym roku w hali Ahoy w holenderskim Rotterdamie w dniach 12, 14 i 16 maja. Koncerty konkursowe, organizowane przez Europejską Unię Nadawców oraz holenderskich nadawców publicznych, zostały jednak w środę odwołane.

"Podobnie jak miliony osób na świecie jesteśmy bardzo zasmuceni tym, że konkurs nie może się odbyć w maju" - napisali organizatorzy. "Z wielkim żalem musimy ogłosić odwołanie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie" - oświadczyli. Zaznaczyli, że powodem jest niepewność związana z rozwojem pandemii koronawirusa i wprowadzane w związku z nią restrykcje. Podkreślili, że za tą decyzją stoi troska o zdrowie artystów, osób przygotowujących wydarzenie i fanów, a także sytuacja w Holandii, Europie i na świecie.

W poniedziałek holenderski rząd zakazał organizacji większych zgromadzeń publicznych, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Eurowizja "wróci silniejsza niż kiedykolwiek"

Jon Ola Sand, główny producent wykonawczy Eurowizji, zaznaczył, że organizatorzy są dumni z tego, "że Konkurs Piosenki Eurowizji przez 64 lata jednoczył ludzi z całej Europy".

"Bardzo żałujemy, że tak się stało, ale jedno mogę wam obiecać: Konkurs Piosenki Eurowizji wróci silniejszy niż kiedykolwiek" - podkreślił.

Autor:tmw/kg

Źródło: BBC News, Reuters

Raporty: