Koniec serialu "Szadź". Co wiadomo o ostatnim sezonie? 

Autor:
joan
Źródło:
TVN, Player, serialowa.pl
"Szadź", sezon 3, ddcinek 4, zwiastun
"Szadź", sezon 3, ddcinek 4, zwiastunx-news
wideo 2/4
x-news"Szadź", sezon 3, ddcinek 4, zwiastun

Od początku września w niedzielne wieczory na antenie TVN można oglądać trzeci sezon "Szadzi". Serial o psychopatycznym mordercy, w którego wciela się Maciej Stuhr, okazał się wielkim hitem Player Original. Trwają zdjęcia do ostatniego, czwartego sezonu. Kiedy go zobaczymy? 

"Szadź" to serial kryminalny, którego pierwszy sezon został oparty na książce Igora Brejdyganta o tym samym tytule. Widzowie Playera zobaczyli go wiosną 2020 roku. Serial tak spodobał się widzom, że rok później nakręcony został sezon drugi, a jesienią 2022 roku – trzeci (od 3 września można go oglądać w TVN). Premiera ostatniego, czwartego sezonu "Szadzi" planowana jest na wiosnę przyszłego roku. 

O czym jest "Szadź"

Głównym bohaterem serialu jest Piotr Wolnicki (Maciej Stuhr) - naukowiec, religioznawca, wykładowca uniwersytecki, szanowany publicysta, przykładny mąż i ojciec. Już w pierwszym odcinku wiadomo, że ten wydawałoby się wzorowy obywatel to psychopatyczny seryjny morderca. Zagadką są jednak motywy jego działania. Śledztwo prowadzi komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska). - To jest świetnie skonstruowane. Nie zadajemy sobie pytania, kto zabił, tylko czy go złapią i o co mu chodzi (…) Każdy aktor gdzieś tam marzy, żeby się zmierzyć ze złem ostatecznym i postać seryjnego mordercy to jest coś, co każdy chciałby mieć w swoim CV - mówił Maciej Stuhr w wywiadzie dla Playera.   Ostatni odcinek trzeciego sezonu "Szadzi" sugerował koniec historii. "Myślę, że jest puenta historii w trzecim sezonie. Zawsze jest furtka delikatnie uchylona, zwłaszcza gdy widzowie będą chcieli kontynuacji, a scenarzyści wpadną na jakiś świetny pomysł, to jest kilka procent szans na kontynuację. Myśleliśmy jednak, że ten trzeci sezon będzie finałowy" - mówiła Popławska w wywiadzie dla portalu serialowa.pl. Jak kończy się trzeci sezon? [uwaga spojler]: Piotr Wolnicki zostaje złapany przez policję. W finałowej scenie modli się w więzieniu, mając na twarzy tajemniczy uśmiech. Na wolności pozostał jego wspólnik.  

Finał "Szadzi" - co się wydarzy  

Producenci zdradzili, że kat stanie się ofiarą, a ostatni sezon wreszcie ujawni motywy działania głównego bohatera. Piotr Wolnicki odbywa karę w więzieniu i stara się o kasację wyroku. Agnieszka Polkowska, która obejmuje stanowisko po przechodzącym na emeryturę Suzinie (Mirosław Zbrojewicz), nie traci go z pola widzenia. W ukryciu nadal pozostaje Maciek (Piotr Trojan), który konsekwentnie realizuje opracowany wspólnie z Wolnickim tajny plan. Niespodziewany zwrot akcji sprawi, że ten ostatni sam stanie się ofiarą.   W nowych odcinkach oprócz Stuhra i Popławskiej zobaczymy aktorów znanych z poprzednich sezonów: Jowitę Budnik, Annę Cieślak, Karolinę Gorczycę i Bartosza Gelnera. Do obsady dołączyli m.in. Karolina Kominek, Julia Wyszyńska, Anna Radwan, Mariusz Bonaszewski i Igor Kujawski. 

Zaślepka materiału TVN24GO
Maciej Stuhr: tamten hejt mnie zahartował i stworzył
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

ZOBACZ TEŻ: "Barbie" w Playerze. Z tej okazji serwis dostępny w odmienionej wersji

Autor:joan

Źródło: TVN, Player, serialowa.pl

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości