Kultura i styl

Kim Kardashian została żoną po raz trzeci. "Najbardziej ekstrawagancki ślub XXI wieku"

Kultura i styl

Gwiazda reality show Kim Kardashian i raper Kanye West pobrali się

"To najbardziej ekstrawagancki ślub XXI wieku" - zawyrokowały amerykańskie media, pisząc o długo zapowiadanym ślubie rapera Kanye Westa i gwiazdy reality show Kim Kardashian. Ceremonia odbyła się w sobotę we Florencji, w zabytkowej twierdzy, której wynajęcie kosztowało 400 tys. dolarów. 600 gości siedziało przy 224-metrowym marmurowym stole, a śpiewali dla nich Lana Del Rey, Andrea Bocelli i John Legend.

Para pobrała się we Florencji, po trwających niemal tydzień uroczystych przygotowaniach do ceremonii we Francji. Próbna impreza odbyła się w Wersalu pod Paryżem, który Kanye West wynajął dla licznej rodziny Kardashianów. Raper i jego wybranka jeździli po okolicy zabytkową karocą z czasów ostatniego króla Francji.

Potem narzeczeni wraz z 600 gośćmi przenieśli się do Florencji, gdzie w XVI-wiecznej twierdzy zaplanowano huczne zaślubiny. Forte di Belvedere, w pobliżu słynnych ogrodów Boboli, wybrano nie bez przyczyny. Jak twierdzi West - to właśnie tam została poczęta córka pary, North.

Raper nie skąpił na uroczystość. Twierdzę wynajął za 410 tys. dolarów, zaś ściana kwiatów z różnych kompozycji m.in. róż, peonii i tuberozy sprowadzonych z Francji i Belgii, którą tam ustawiono, kosztowała go dodatkowe 100 tys. To pod tymi kwiatami, które dostarczyła najstarsza kwiaciarnia w kraju Fiori della Signoria, para złożyła sobie małżeńską przysięgę.

Ślub odbył się w XVI-wiecznej twierdzy Forte di Belvedere we Florencjimateriały prasowe

Ceremonię dwukrotnie przerywała burza braw

Na razie nie wyciekły żadne zdjęcia ze ślubu (para młoda poprosiła o nie wnoszenie aparatów i telefonów komórkowych), ale tygodnik "People" donosi, że ceremonię poprowadził pastor z Miami. Siostry panny młodej - Khloe Kardashian, Kourtney Kardashian, Kendall Jenner i Kylie Jenner - były druhnami. Ojczym, Bruce Jenner, poprowadził Kim do ołtarza.

Panna młoda miała na sobie długą białą suknię z koronki projektu Riccardo Tisci dla domu mody Givenchy. Spod ręki Tisciego wyszła też sukienka małej North oraz garnitur pana młodego.

Według "People", ceremonię dwukrotnie przerywała burza braw zgromadzonych gości - raz podczas pocałunku pary młodej, a drugi - przy prezentacji świeżo upieczonych małżonków. Gdy Kim i Kanye mówili sobie "tak" śpiewał dla nich włoski tenor Andrea Bocelli - utwór "Con Te Partiró". Zaś pierwszy taniec jako małżonkowie wykonali przy piosence "At Last" Etty James. Pod ręką był też John Legend, który odśpiewał balladę "All of Me".

Poprzednie małżeństwo Kim - z gwiazdą NBA Krisem Humphriesem - przetrwało zaledwie 72 dniWho, People

Koncert dała Lana Del Rey

Podczas gdy twierdza świeciła się wokół na czerwono, w środku wszystko urządzono w bieli. Goście zasiedli do 224-metrowego marmurowego stołu, każdy miał oznaczone swoje miejsce tabliczką z nazwiskiem w 24-karatowym złocie, a wcześniej wręczono im mały bukiet białych kwiatów. Wśród scenografii była również instalacja artystyczna autorstwa Vanessy Beecroft.

W menu był m.in. kurczak, stek, łosoś, tortellini, a na deser siedmiopiętrowy tort weselny z białego ciasta. Popijano kilka rodzajów różowego i złotego szampana Armand de Brignac.

Specjalny koncert dała Lana Del Rey, która zastąpiła w tej funkcji Beyonce, ponieważ piosenkarka z mężem Jayem-Z wybrała pobyt w Hamptons.

Dla Westa ślub z Kardashian jest pierwszym. Kim ma za sobą już dwa małżeństwa. W 2000 roku poślubiła producenta Damona Thomasa. W 2011 wyszła za gwiazdę NBA Krisa Humphriesa i było to jedno z najkrótszych małżeństw w show-biznesie - przetrwało zaledwie 72 dni.

Zdjęcie z florenckiej twierdzy na swoim koncie na Instagramie zamieściła Khloe Kardashian, siostra KimInstagram

Autor: am\mtom/zp / Źródło: People, ABC News

Pozostałe wiadomości