Kanye West ogłosił, że wystartuje w wyborach prezydenckich. Elon Musk zadeklarował poparcie

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
ads/ks
Źródło:
Reuters

Będę kandydował na prezydenta Stanów Zjednoczonych - zadeklarował w niedzielę amerykański raper Kanye West. Swoje "całkowite poparcie" dla muzyka w wyścigu o Biały Dom zadeklarował ekscentryczny miliarder Elon Musk.

Amerykański raper Kanye West zadeklarował w niedzielę, że wystartuje w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

"Musimy zrealizować obietnicę daną Ameryce, ufając Bogu, jednocząc się wokół naszej wizji i budując naszą przyszłość. Będę kandydował na prezydenta Stanów Zjednoczonych" - napisał na Twitterze.

Wybory zaplanowane są na 3 listopada tego roku. Jak informuje Reuters, w wielu stanach nie upłynął jeszcze czas na zgłoszenie niezależnych kandydatów. Agencja zaznacza jednak, że poza deklaracją na Twitterze nie wiadomo, czy West rzeczywiście wystartuje w wyborach i czy złożył już wymagane dokumenty.

Elon Musk deklaruje wsparcie

Na wpis rapera na Twitterze odpowiedział Elon Musk, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, założyciel SpaceX i marki Tesla.

"Masz moje całkowite wsparcie!" - zadeklarował.

Kanye West opowiadał w Białym Domu o alternatywnych wszechświatach

Reuters przypomina, że zarówno West, jak i jego żona, celebrytka Kim Kardashian gościli w Białym Domu w czasie prezydentury Donalda Trumpa. Kanye West na spotkaniu w 2018 roku, posługując się wulgarnym językiem, opowiadał między innymi o alternatywnych wszechświatach.

Kanye West w Białym Domu w październiku 2018 rokuEPA/MICHAEL REYNOLDS

Autor:ads/ks

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/ETIENNE LAURENT