Kultura i styl

Jolie: Czuję się wspaniale. Pokazała się w towarzystwie Pitta

Kultura i styl


Angelina Jolie pokazała się publicznie pierwszy raz od ogłoszenia wiadomości o podwójnej prewencyjnej mastektomii. Gwiazda towarzyszyła swojemu partnerowi Bradowi Pittowi podczas premiery filmu "World War Z" w Londynie.

Angelina i Brad, oboje ubrani na czarno, przez długą chwilę pozowali fotografom i rozdawali autografy na londyńskim Leicester Square. W filmie "World War Z" Pitt wciela się w rolę ratującego świat pracownika ONZ. Jolie powiedziała dziennikarzom, że czuje się wspaniale i jest szczęśliwa widząc, że jej oświadczenie wywołało dyskusję na temat zdrowia kobiet.

Podwójna mastektomia Jolie

W ubiegłym miesiącu aktorka w artykule dla "The New York Timesa" zatytułowanym "Mój medyczny wybór" przyznała się do operacji podwójnej mastektomii. Angelina wykonała ją, by uniknąć raka jako nosicielka wadliwego genu BRCA1. Jej szanse zachorowania po zabiegu zmalały z 87 procent do 5 proc. Na raka zmarła w wieku 56 lat jej matka, Marcheline Bertrand. Na temat odważnej decyzji Jolie wypowiedział się również Pitt. - Mogła zachować to w prywatności. Ale naprawdę zależało jej, by podzielić się swoją historią, tak by inni zrozumieli, że to nic strasznego. To może dawać siłę. To coś, co czyni nas silniejszymi - powiedział dziennikarzom.

Autor: jk//gak/k / Źródło: USA Today

Raporty:
Pozostałe wiadomości