Joel Coen kręci własny film. W "Makbecie" zagrają gwiazdy

TVN24

Frances McDromand zdobyła drugiego Oscara rolą w "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"Imperial - Cinepix
wideo 2/36

Joel Coen wyreżyseruje swój pierwszy indywidualny film. W nowej adaptacji szekspirowskiego "Makbeta" wystąpią jego żona - Frances McDormand oraz Denzel Washington.

Joel Coen, który do tej pory współtworzył z bratem Ethanem, jest również autorem scenariusza. Nie ma na razie żadnych informacji o tym, czy Ethan w jakikolwiek sposób będzie zaangażowany w projekt.

Producentem nowej wersji dramatu Williama Szekspira będzie Scott Rudin, który współpracował z braćmi Coen przy nagrodzonym Oscarem dla najlepszego filmu "To nie jest kraj dla starych ludzi" oraz "Co jest grane, Davis?" i "Prawdziwym męstwie".

Oscarowe gwiazdy w obsadzie

W roli głównej zobaczymy zdobywcę Oscara Denzela Washingtona. W roli Lady Makbet pojawi się dwukrotna laureatka Oscara Frances McDormand.

Obydwoje mają doświadczenie z postaciami szekspirowskimi. Washington zagrał Dona Pedro w "Wiele hałasu o nic" Kennetha Branagha w 1993 roku. W 2005 roku zagrał tytułową rolę w "Juliuszu Cezarze" na Broadway’u.

McDormand - co ciekawe - grała już Lady Makbet. Po raz pierwszy jeszcze w szkole jako 14-latka, a w 2016 roku wróciła do tej postaci w produkcji teatru Berkeley Rep.

Zdjęcia do "Makbeta" Coena ruszą z początkiem przyszłego roku.

Autor: tmw/adso / Źródło: Variety, The Guardian