Hołd dla tragicznie zmarłego brata. Rooney Mara i Joaquin Phoenix wybrali swemu synowi szczególne imię

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
kb//rzw
Źródło:
The Guardian
tvn24Joaquin Phoenix o budowaniu postaci Jokera

Rooney Mara i Joaquin Phoenix zostali rodzicami. Powitali na świecie swojego pierwszego syna. Imię, które mu nadali, ma być hołdem dla nieżyjącego brata gwiazdora. River Phoenix, który zmarł w tragicznych okolicznościach w wieku 23 lat, także był cenionym aktorem.

Informację o tym, że Rooney Mara i Joaquin Phoenix zostali rodzicami, przekazał reżyser Wiktor Kossakowski podczas Festiwalu Filmowego w Zurychu po projekcji czarno-białego dokumentu "Gunda". Joaquin był producentem wykonawczym filmu. Pochodzący z Rosji reżyser zdradził, że syn pary otrzyma imię River na cześć zmarłego brata aktora.

- Przy okazji, właśnie urodziło mu się dziecko. Piękny syn o imieniu River - powiedział Kossakowski.

River Phoenix zmarł w wieku 23 lat

River Phoenix zmarł w wieku 23 lat w 1993 roku w wyniku przedawkowania narkotyków. Był również aktorem, uznanym za wschodzącą gwiazdę Hollywood. Szczególne uznanie zdobył za role w filmach: "Stań przy mnie" (1986), "Stracone lata" (1988) oraz "Moje własne Idaho" (1991). 

45-letni Joaquin Phoenix niedawno w programie telewizyjnym "60 Minutes" wspominał brata. - River był naprawdę znaczącym aktorem i gwiazdą filmową, a my w gruncie rzeczy tego nie wiedzieliśmy - powiedział.

River PhoenixDPA/PAP

Mara i Phoenix poznali się na planie filmu "Ona"

Rooney Mara i Joaquin Phoenix poznali się w 2013 roku na planie filmu "Ona". Zagrali też razem w filmach "Maria Magdalena" i "Bez obaw, daleko nie zajdzie". Mara była dwukrotnie nominowana do Oscara ("Carol", "Dziewczyna z tatuażem"), a Phoenix - kilkakrotnie nominowany - to zdobywca statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej za główną rolę w filmie "Joker".

Rooney Mara i Joaquin Phoenix zostali rodzicamiPhotoshot/PAP

Pierwsze informacje o ciąży 35-letniej aktorki pojawiły się w maju, potwierdził to później amerykański portal "Page Six". Sami aktorzy nigdy nie zabrali głosu w tej sprawie.

Para znana jest także z działalności społecznej, angażuje się w walkę o prawa zwierząt i ochronę klimatu. W 2018 roku zostali narratorami dokumentu "Dominion", który przybliża rzeczywistość zwierząt hodowanych na fermach, pokazuje, w jakich warunkach żyją i są zabijane, ujawnia okrucieństwa przemysłowej hodowli zwierząt.

Rooney Mara i Joaquin PhoenixShutterstock

Autor:kb//rzw

Źródło: The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Photoshot/PAP