TVN24 | Kultura i styl

"Jesteśmy zasmuceni i wstrząśnięci". Gwiazdy żegnają Andy'ego Fletchera z Depeche Mode

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
kkow//mro
Źródło:
tvn24.pl
Zmarł Andy "Fletch" Fletcher
Zmarł Andy "Fletch" Fletcher
wideo 2/4
Zmarł Andy "Fletch" Fletcher

Zmarł Andy "Fletch" Fletcher. Muzyk zakładał i przez ponad 40 lat współtworzył grupę Depeche Mode. Artyści pożegnali legendarnego klawiszowca w swoich mediach społecznościowych.

W wieku 60 lat zmarł Andy "Fletch" Fletcher - współzałożyciel i klawiszowiec legendarnego zespołu Depeche Mode. Informację o jego śmierci w mediach społecznościowych potwierdzili członkowie grupy na oficjalnym profilu zespołu.

Wielu artystów na swoich profilach społecznościowych opublikowało żegnające muzyka wpisy. Wśród nich był Tomasz Organek, który o śmierci klawiszowca dowiedział się po zakończeniu własnego koncertu. "Schodzimy ze sceny po koncercie…..a tu taka wiadomość……" - napisał.

"Jesteśmy zasmuceni i wstrząśnięci wiadomością o śmierci Andy'ego Fletchera z Depeche Mode. Fletch był ciepłym, przyjaznym i zabawnym człowiekiem, który kochał muzykę elektroniczną i potrafił udzielać rozsądnych rad na temat biznesu muzycznego. Składamy szczere kondolencje jego rodzinie i przyjaciołom oraz Dave'owi Gahanowi i Martinowi Gore'owi" - przekazali w mediach społecznościowych muzycy grupy Pet Shop Boys.

Hołd muzykowi oddali także członkowie grupy The Smashing Pumpkins. "SP jest zasmucone wiadomością o śmierci legendarnego i inspirującego Andrew Fletchera z Depeche Mode. Nasze myśli są w tym trudnym czasie z jego rodziną, przyjaciółmi i fanami" - napisali.

"Żegnaj Andy 'Fletch' Fletcher. Dziękuję za wszystko, Andy, w ciągu ostatnich 40 lat. Odszedłeś bardzo nagle, co jest szokiem dla nas wszystkich. Moje myśli są z Grainne i twoimi dziećmi, a także z Martinem i Dave'em, i wszystkim, co jest" - napisał na swoim Instagramie Anton Corbijn, holenderski fotograf i reżyser.

Do informacji o nagłej śmierci Fletchera odniósł się także w mediach społecznościowych Vernon Reid - gitarzysta związany z grupą Living Colour. "Jego klawiszowe dźwięki nie tylko ukształtowały brzmienie Depeche Mode, ale także zmieniły kierunek rozwoju techno" - stwierdził na portalu Twitter.

Andy Fletcher nie żyje - współtworzył Depeche Mode

Andy Fletcher urodził się w 1961 roku. Muzyk w 1980 założył grupę Composition of Sound, która - po dołączeniu do zespołu Dave'a Gahana - zmieniła nazwę na Depeche Mode. W trakcie swojej ponad 40-letniej przygody muzycy wydali 14 studyjnych albumów. Pięciokrotnie byli nominowani do Nagrody Grammy. Jako jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki rozrywkowej - formacja w 2020 roku została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Muzycy poinformowali o śmierci członka zespołu w swoich mediach społecznościowych. "Jesteśmy zszokowani i przepełnieni przytłaczającym smutkiem w związku z przedwczesną śmiercią naszego drogiego przyjaciela, członka rodziny i kolegi z zespołu - Andy'ego "Fletcha" Fletchera. Fletch miał serce ze złota i zawsze był tam, gdzie ktoś potrzebował wsparcia, żywej konwersacji, dobrego ubawu, albo zimnego kufla. Nasze serca są z jego rodziną, a was prosimy o skierowanie myśli w ich stronę i uszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie" - brzmi treść opublikowanego wpisu.

Autor:kkow//mro

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości