"Azja Express", "Masterchef", serial "Diagnoza". Co zobaczymy jesienią w TVN?

Kultura i styl


Nowa jakość, nowe programy i nowe twarze. TVN znów zaskakuje jesiennymi propozycjami programowymi. Zobaczymy zupełnie nowy serial "Diagnoza" i dalsze losy bohaterów "Drugiej szansy". Na antenie także programy kochane przez widzów "Azja Express", "Milionerzy", "Kuchenne rewolucje" czy "Mam talent".

Nadchodząca jesień to dla TVN wyjątkowy moment - 20 lat
 istnienia stacji.

W środę prezentowana jest jesienna ramówka TVN. Stacja przygotowała dla widzów wiele nowości. Nie zabraknie również kolejnych edycji znanych i lubianych programów.

"DIAGNOZA", OD 5 WRZEŚNIA, WTOREK 21:30

Serial "Diagnoza" to nowa produkcja TVN.Jego główną bohaterkę Annę Nowak (Maja Ostaszewska) poznamy na katowickim lotnisku. Pewna siebie i zdeterminowana kobieta przyleci na Śląsk w niezwykle ważnej dla siebie sprawie. Na skutek nieprzewidzianych wydarzeń Anna trafi do rybnickiego szpitala. Tam usłyszy druzgocącą diagnozę - amnezja. Lekarze, którzy na co dzień ratują życie wielu pacjentów, nie będą w stanie ocalić pamięci.

W miejscu, gdzie ludzie mierzą się ze skrajnymi emocjami, a lekarze z determinacją walczą o ich zdrowie, bohaterka będzie musiała zacząć życie na nowo i spróbować odkryć tajemnice swojej przeszłości.

Rybnicki szpital stanie się dla Anny domem, a jego załoga grupą przyjaciół. Wśród nich jest jednak ktoś, kto zrobi wszystko, by kobieta nigdy nie poznała prawdy o swojej przeszłości.

"DRZEWO MARZEŃ", OD 3 WRZEŚNIA, NIEDZIELA 18:00

Na antenie TVN zadebiutuje nowy program "Drzewo marzeń", w którym prowadzący Mateusz Gessler odwiedzi wybrane szkoły, zapraszając dzieciaki do wspólnej zabawy.

Uczniowie będą wymyślać życzenia, spisując je na karteczkach. Każde z życzeń musi jednak dotyczyć drugiej osoby - przyjaciela lub członka rodziny, kogoś, kto sam nie może go spełnić.

W każdym z odcinków Mateusz Gessler wybierze trzy marzenia, które zrealizuje.

Nowy program pokazuje bezinteresowność najmłodszych i to, jak bardzo zależy im, aby ważne dla nich osoby były po prostu szczęśliwe. "Drzewo marzeń" to życiowa lekcja o umiejętności czerpania radości nawet z drobnych rzeczy.

"DRUGA SZANSA", OD 11 WRZEŚNIA, PONIEDZIAŁEK 21:30

Czwarty sezon "Drugiej szansy" powróci w zupełnie nowej odsłonie. Nowością będzie duży skok w czasie. Tym razem historia Moniki Boreckiej rozpocznie się dokładnie rok po dramatycznych wydarzeniach z finału ostatniego sezonu.

Po tragicznej śmierci Marcina Monika będzie próbowała ułożyć swoje życie na nowo. W trudnych chwilach z pomocą i wsparciem przyjdą jej zaufani przyjaciele. Na szczęście przed Borecką szybko pojawi się ważne wyzwanie. Jej nowym celem stanie się ratowanie BAZY, miejsca na warszawskiej Pradze prowadzonego przez Piotra Marczaka (Michał Żurawski).

Pomoc dzieciom z trudnych rodzin stanie się również nową misją głównej bohaterki.

"AZJA EXPRESS", OD 6 WRZEŚNIA, ŚRODA 21:30

Wielki hit TVN "Azja Express" powraca z nowym sezonem. W programie weźmie udział osiem par: Zuzanna Bijoch z siostrą Julią, Dorota Gardias oraz Kasia Domarecka, Staszek Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin, Antoni Pawlicki z Pawłem Ławrynowiczem, Michał Piróg 
z Piotrem Czaykowskim, Joanna Przetakiewicz oraz Łukasz Jakóbiak, Marta Wierzbicka z Oliwią Cabaj, Tymon Tymański oraz Lucas Heller. Towarzyszyć im będzie Agnieszka Woźniak-Starak.

Uczestnicy zabawy mają przy sobie jednego dolara dziennie na osobę i to, co udało im się zmieścić do plecaków. Na miejscu sami muszą zorganizować wyżywienie, nocleg oraz transport. Przed nimi tysiące kilometrów do pokonania.

"MASTERCHEF", OD 3 WRZEŚNIA, NIEDZIELA 20:00

Od ponad pięciu lat "MasterChef" w każdy niedzielny wieczór przyciąga przed telewizory blisko 2,5 miliona widzów.

Już we wrześniu 35 najlepszych kucharzy amatorów rozpocznie swoją przygodę życia i walkę o własne marzenia. Magda Gessler, Anna Starmach oraz Michel Moran szukają nie tylko talentu, ale przede wszystkim kulinarnej odwagi, która pozwala wyjść poza utarte w kuchni schematy. Ramen, gazpacho, harira, bouillabaisse - najsłynniejsze zupy świata, owoce morza, skomplikowane dania assiette, czy "fish and chips" to tylko niektóre z konkurencji tej edycji.

Szósta edycja to również podróż do Australii. Uczestnicy zmierzą się między innymi z tradycyjnymi smakami tego kraju oraz poznają najwybitniejszych szefów tamtejszej kuchni.

"KUCHENNE REWOLUCJE", OD 7 WRZEŚNIA, CZWARTEK 21:30

Na antenie TVN pojawi się także 16. sezon "Kuchennych rewolucji". Magda Gessler od siedmiu lat wyrusza w Polskę, by wspierać restauratorów w ich zmaganiach
 z biznesem.

W "Kuchennych rewolucjach" przemianę przechodzi nie tylko lokal, karta menu czy wystrój. Magda Gessler będzie kreować nowe smaki, łączyć to, co tradycyjne i lokalne, z nowoczesnymi trendami. Będą wyjątkowe przepisy
 i wiele łatwych sposobów na osiągnięcie najlepszego smaku potraw. Największe jednak zmiany mogą dokonać się w samych właścicielach, ich podejściu do pracy, pracowników, biznesu 
i siebie nawzajem.

Nie zabraknie emocji, łez, burzliwych rozmów, trudnych decyzji, ale również szczęścia, radości i sukcesów zawodowych.

"MAM TALENT", OD 2 WRZEŚNIA, SOBOTA 20:00

Jesienna seria sobotniego talent show "Mam talent" to wyjątkowa, jubileuszowa edycja. Od 10 lat Marcin Prokop i Szymon Hołownia szukają nieodkrytych talentów. Widzowie zobaczą fenomenalne pokazy solowe i grupowe, orkiestry, chóry i rewie. Na scenie "Mam talent" zadebiutują nie tylko najmłodsi, ale również i ci starsi.

Już teraz można potwierdzić, że w planach "Mam talent" znajdą się między innymi niewiarygodne sztuki magiczne, pokazy komików i akrobatów na wysokościach. Nie zabraknie też mrożących krew w żyłach występów, pokazów zręczności oraz prób bicia rekordów.

Po raz pierwszy w "Mam talent" zaprezentowana zostanie jazda figurowa na rolkach i wrotkach, a także gra na laserowej harfie. Z nowymi występami powrócą także uczestnicy poprzednich edycji.

"MILIONERZY", OD 4 WRZEŚNIA, CZWARTEK 20:55

Po niezwykle udanym powrocie w wiosennej ramówce TVN teleturnieju "Milionerzy" nie mogło zabraknąć go także wśród propozycji programowych na jesienne wieczory. Wiedza, ciekawość świata, nietuzinkowość oraz szeroki wachlarz zainteresowań to cechy, którymi wyróżniają się osoby biorące udział w teleturnieju.

Już od września Hubert Urbański wraca z nowymi uczestnikami, ciekawymi historiami oraz kolejnymi zestawami pytań.

"36,6°C", OD 2 WRZEŚNIA, SOBOTA 18:00

Ewa Drzyzga w programie "36,6°C" będzie rozmawiać o zdrowiu naszym i naszych bliskich. Razem z dr. hab. Krzysztofem Łabuzkiem przybliżą widzom najróżniejsze choroby, opowiedzą poruszające historie pacjentów i przedstawią najlepsze placówki medyczne w kraju.

Dla Ewy Drzyzgi nie ma tematów tabu. Porozmawia z najlepszymi specjalistami z kraju i zagranicy o nowych, często jeszcze eksperymentalnych metodach leczenia najcięższych chorób. Dużo uwagi poświęci skutecznym metodom walki z rakiem. W specjalnym cyklu odcinków dotyczących onkologii będzie pytać o nowoczesną diagnostykę i najnowsze metody leczenia.

"KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA", NIEDZIELA 11:00

Już po raz dziewiąty Martyna Wojciechowska wyruszy na poszukiwanie fascynujących opowieści z nieodkrytych jeszcze zakamarków globu. Na podróżniczej mapie tym razem znajdzie się Ameryka Południowa oraz Azja, ale nie zabraknie również ciekawych historii z Europy.

Przez blisko osiem lat emisji programu ekipa "Kobiety na krańcu świata" zabrała widzów w niezwykłe podróże do prawie pięćdziesięciu krajów, przedstawiając ponad siedemdziesiąt wyjątkowych kobiet. W nowych odcinkach do listy miejsc, które odwiedzi Martyna, dołączą: Malezja, Mongolia, Pakistan, Japonia, Boliwia oraz Belgia.

"KUBA WOJEWÓDZKI", OD 5 WRZEŚNIA, WTOREK 22:30

Kuba Wojewódzki powraca w świetnej formie, z ciętym językiem, garścią autorskich złotych myśli oraz sypiącymi się z rękawa dowcipami. Zarówno wielcy artyści, jak i aspirujący celebryci marzą, by otrzymać zaproszenie do programu Kuby.

"ŚLUB OD PIERWSZEGO WEJRZENIA", OD 11 WRZEŚNIA, PONIEDZIAŁEK 22:30

Eksperci profesor Bogusław Pawłowski, Monika Staruch oraz Piotr Mosak są przekonani, że naukowy grunt stanowi doskonały punkt wyjścia do narodzin prawdziwego uczucia. W drugiej edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia" po raz kolejny spróbują znaleźć pasujące do siebie połówki.

Kilkanaście godzin rozmów, testy psychologiczne, a nawet analiza zapachu to tylko niektóre z kwestii, które będą kluczowe w doborze par.

W jesiennej ramówce TVN na widzów czekają również:

"DZIEŃ DOBRY TVN", PONIEDZIAŁEK - SOBOTA 8:00-10:55; NIEDZIELA 8:30-11:00

"NA WSPÓLNEJ", PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK 20:15

"SZPITAL", OD 4 WRZEŚNIA, PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 18:00

"SZKOŁA", OD 4 WRZEŚNIA, PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 15:30

"UKRYTA PRAWDA", OD 4 WRZEŚNIA, PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 17:00

"19+", OD 4 WRZEŚNIA, PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 16:30

"CO ZA TYDZIEŃ", NIEDZIELA 11:35

Na antenie TVN nie zabraknie informacji i programów interwencyjnych:

"FAKTY", CODZIENNIE O 19:00

"UWAGA!", PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 19:50, SOBOTA 19:45

"SUPERWIZJER", OD 5 WRZEŚNIA, WTOREK 23:30

TVN24

Aktualne i rzetelne informacje,
 relacje z miejsc, w których dzieje się 
coś ważnego, różnorodne komentarze oraz 
ciekawe analizy - każdego dnia TVN24 przedstawia
 widzom najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

TVN24 to również doświadczeni, wielokrotnie nagradzani dziennikarze. Justyna Pochanke, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Anita Werner, Bogdan Rymanowski, Grzegorz Kajdanowicz, Piotr Marciniak oraz Monika Olejnik. Informacje z pierwszej ręki uzupełniają raporty specjalne, dyskusje, komentarze oraz stałe programy publicystyczne: "Wstajesz i wiesz", "Jeden na jeden", "Fakty po faktach", "Kropka nad i", "Kawa na ławę", "Loża prasowa", "Piaskiem po oczach" czy "Szkło kontaktowe".

TVN24 BIS

TVN24 BIS to drugi kanał informacyjno-publicystyczny wchodzący w skład Grupy TVN. Stacja specjalizuje się w newsach o profilu finansowo-biznesowym oraz przedstawia szeroki wachlarz wiadomości z zagranicy.

TVN 7

W jesiennej ofercie programowej kanału pojawią się nie tylko seriale takie, jak "Zabójcza broń", "Niewierni" czy "Oszuści", ale także szereg amerykańskich produkcji.

TTV

Nowości nie zabraknie również w telewizji TTV. W 2017 roku stacja obchodzi piąty rok istnienia na polskim rynku.

"DRUGA TWARZ", PAŹDZIERNIK 2017

W programie "Druga twarz" Karolina Gilon będzie pomagała ludziom z nietypowym i kontrowersyjnym wyglądem. Bohaterami serii będą osoby, które swoim wizerunkiem wywołują poruszenie w ich otoczeniu.

Karolina Gilon wraz z uznanymi ekspertami od wizerunku poszuka dla swoich bohaterów złotego środka między akceptacją otoczenia a indywidualną potrzebą wyróżnienia się z tłumu. Prowadząca sięgnie po niecodzienne metamorfozy i prowokacje.

"DAMY I WIEŚNIACZKI. ZA GRANICĄ", PAŹDZIERNIK 2017

"Damy i wieśniaczki" podbiły serca widzów TTV. Na jesień stacja przygotowała dla wszystkich fanów formatu coś specjalnego - w nowej serii programu swoimi rolami wymienią się bohaterki z Polski i Ukrainy.

Kobiety z zupełnie innych światów będą musiały przekroczyć kolejne granice. Nie tylko językowe! Zderzą się zarówno z odmiennym stylem życia swoich zmienniczek, ale także inną kulturą.

"DŻENTELMENI I WIEŚNIACY", WRZESIEŃ 2017

Sukces serii "Damy i wieśniaczki" sprawił, że tym szlakiem przetartym przez panie wyruszą także panowie.

"FACHOWCY", WRZESIEŃ 2017

Hydraulicy, malarze, stolarze. Specjaliści od domowych napraw i remontów niejedno już widzieli i mają wiele do opowiedzenia. To właśnie oni zostali bohaterami nowego serialu docu-script w jesiennej, popołudniowej ramówce telewizji TTV.

Oprócz nowości na antenę powracają odcinki znanych i lubianych formatów:

"KOSAKOWSKI. BYĆ JAK", SOBOTA 22:00

"KRÓLOWE ŻYCIA"

"GOGGLEBOX. PRZED TELEWIZOREM", PONIEDZIAŁEK 22:00

"USTERKA", WTOREK 22:00

"NAUKA JAZDY", WTOREK 22:30

"PIERWSZY RAZ ZA GRANICĄ", PIĄTEK 22:00

"DZIEŃ, W KTÓRYM POJAWIŁA SIĘ FORSA", NIEDZIELA 16:00

"DE FACTO", CZWARTEK 20:00 "EXPRESS", PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK 15:45, 17:45, 19:45, 21:45, SOBOTA – NIEDZIELA 9:45, 15:45, 17:45 i 19:45

"UWAGA! PO UWADZE", PONIEDZIAŁEK 20:10

"DKF", OD 3 SIERPNIA, CZWARTEK 20:00

TVN FABUŁA

Nowe programy pojawią się również na antenie TVN Fabuła. Co tydzień Karolina Korwin-Piotrowska i jej goście wprowadzą widzów do fascynującego świata kina.

"DKF" to otwarte dyskusje wokół kultury i filmu. To propozycja dla wszystkich chcących pogłębić swoją wiedzę na ten temat oraz dla tych, którzy ciekawi są, co dzieje się w polskim i światowym kinie. W programie pojawią się ludzie kultury i sztuki oraz osoby, które mają wpływ na rozwój sztuki filmowej.

W jesiennej ramówce pojawią się również nowe odcinki "Fabuluuz", "Szkoły filmowej", "Dziewczyn z Hollywood" czy audycji "Andrzej Sołtysik przedstawia".

HGTV HOME & GARDEN

HGTV Home & Garden to jeden z najbardziej spektakularnych debiutów 
w historii telewizji. Po ponad pół roku istnienia znajduje się w pierwszej czwórce najlepszych kanałów lifestyle'owych w Polsce.

"ZGŁOŚ REMONT", WRZESIEŃ 2017

Na antenie zadebiutuje program "Zgłoś remont", w którym Krzysztof Miruć, doświadczony architekt, pokaże, co potrafi wyobraźnia bez granic. Wraz ze swoją ekipą budowlaną upora się z każdym architektonicznym wyzwaniem i zmieni każde nielubiane pomieszczenie w przestrzeń, którą pokocha jego zleceniodawca.

"DOMOWE REWOLUCJE", WRZESIEŃ 2017

Remont mieszkania to prawdziwa inwestycja, niektórzy planują go latami. Jak
 już się zacznie - czasem trwa wiele miesięcy. Małe kawalerki, przestrzenne mieszkania w starych kamienicach - bez względu na wielkość lokalu zawsze jest to ogromne wyzwanie. Sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej, gdy za remont weźmie się Dorota Szelągowska.

W programie "Domowe rewolucje" Szelągowska już po raz kolejny udowodni, że niestraszne jej są małe pomieszczenia, brak okien, czy przestarzała boazeria.

"MOJE MIASTO, MÓJ DOM", WRZESIEŃ 2017

Jedni decydują się na zakup mieszkania w wysokich i nowoczesnych budynkach w środku miasta, do drugich przemawiają urokliwe, małe miejscowości i stare domy z duszą. "Moje miasto, mój dom" to wyjątkowy program, w którym małżeństwo Erin i Ben Napier w trosce o swoje miasteczko tchną nowe życie w nieruchomości odznaczające się niesamowitą oryginalnością i indywidualnym charakterem. Czy przywrócą im ich dawny blask?

W programie "Moje miasto, mój dom" widzowie poznają rodziny, które postanowiły zamieszkać w małej miejscowości w stanie Missisipi. Erin i Ben pomagają im znaleźć odpowiednią nieruchomość, a potem wyremontują ją tak, aby stała się nowoczesna i funkcjonalna, ale także zachowała swój dawny charakter. Okazuje się, że dzięki kreatywnym pomysłom Erin i fachowemu podejściu Bena, przyszłość ich ukochanego miasteczka może być równie urokliwa, jak jego przeszłość.

"POSZUKIWACZE DOMÓW - RODZINY, JESIEŃ 2017

Poszukiwanie idealnego domu to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza jeśli ma w nim mieszkać duża rodzina. Doskonale wiedzą o tym bohaterowie uwielbianego przez miliony amerykańskich widzów programu "Poszukiwacze domów - Rodziny".

W każdym odcinku rodziny z pomocą agenta nieruchomości wybiorą jeden z trzech przedstawionych przez niego domów. Czym kierują się przy wyborze wymarzonego lokum? Na co finalnie się zdecydują?

Widzowie będą mogli również zobaczyć:

"RZECZY OD-NOWA", WRZESIEŃ 2017

"MUSISZ TO MIEĆ", PAŹDZIERNIK 2017

"MAJA W OGRODZIE", WRZESIEŃ 2017

"HOUSE HUNTERS - POSZUKIWACZE DOMÓW", WRZESIEŃ 2017

"DOMY Z POTENCJAŁEM", WRZESIEŃ 2017

"ZAROBIĆ NA REMONCIE", WRZESIEŃ 2017

FOOD NETWORK

Food Network jest obecnie najlepszą stacją kulinarną w Polsce i należy do najszybciej rozwijających się marek wśród kanałów Scripps Networks Interactive na świecie.

W maju w roli ambasadora i przewodnika po eklektycznej krainie smaków zadebiutowała ikona telewizji i najpopularniejsza polska restauratorka Magda Gessler. To nie wszystko! Jesienią na widzów Food Network czeka prawdziwa niespodzianka - Robert Makłowicz zabierze wszystkich miłośników kuchni w niepowtarzalną wyprawę po świecie.

"SEXY KUCHNIA MAGDY GESSLER", PAŹDZIERNIK 2017

Nie wszystkim idzie w kuchni jak po maśle. Jednym gotowanie kojarzy się z ciężką pracą, nudnymi zakupami i sprzątaniem bałaganu, inni boją się kulinarnej porażki. Nowy cykl Magdy Gessler udowodni niedowiarkom, że kuchnia nie jest strasznym miejscem, a gotowanie może być naprawdę sexy.

W nowym programie ambasador kanału Food Network przyrządzi dla widzów swoje autorskie dania. Intrygujące połączenia smaków, niezwykłe kompozycje kolorów i kształtów - Magda Gessler zwraca uwagę nawet na najdrobniejsze detale. Przecież nie tylko smak potrawy jest ważny. Liczy się także to, jak danie zostanie podane.

W każdym odcinku ikona polskiej kuchni zaprezentuje kilka przepisów. Dowiemy się, jak zrobić wrażenie za pomocą jedzenia oraz jakich składników użyć, by mieć piękną skórę i lśniące włosy. Nie zabraknie także inspiracji na szałową kolację z przyjaciółkami i przepisów na przepyszne słodkości, które nie tuczą.

"MAKŁOWICZ W DRODZE", LISTOPAD 2017

Wybitny dziennikarz, wielki podróżnik i niezastąpiony przewodnik po kulinarnej mapie świata Robert Makłowicz jesienią pojawi się na antenie Food Network z nową odsłoną swojego autorskiego programu "Makłowicz w drodze".

W Polsce jako pierwszy w dziejach telewizji zaproponował widzom zwiedzanie globu poprzez pryzmat kulinariów. W unikalny sposób odkrywa wyjątkowe miejsca, ukazuje związki kuchni z kulturą i historią danych regionów.

Robert Makłowicz towarzyszy widzom już od 20 lat. Przez ten czas dziennikarz odwiedził ponad trzydzieści krajów na czterech kontynentach. Popularny smakosz wybiera miejsca, które nie zawsze są opisywane w przewodnikach i w jedyny w swoim rodzaju sposób przybliża publiczności historie najdalszych zakątków świata. W każdym odcinku krakowski krytyk kulinarny dzieli się z widzami swoją bogatą wiedzą, a także degustuje i prezentuje regionalne przysmaki. Makłowicz odkrywa lokalne tradycje i miejscowe specjały.

Pierwszym przystankiem będzie Ukraina. Makłowicz zabierze widzów w samo serce Karpat.

"RATUNKU, MÓJ BIZNES PADA!", PAŹDZIERNIK 2017

Każdy może wyrazić swoją opinię w Internecie, a źle przyrządzony posiłek i kiepska obsługa w lokalu często wiążą się z negatywnymi recenzjami.

Rewolucyjny program "Ratunku, mój biznes pada!" pomaga restauracjom odbudować nadszarpnięty wizerunek i zdobyć upragnione pięć gwiazdek. Szefowa kuchni Monti Carlo wybiera się na prawdziwą misję. W każdym odcinku pomaga restauracjom, które zwyczajnie sobie nie radzą. Używając dziesięciu kamer, obserwuje obsługę, podawane jedzenie, reakcje klientów oraz czyta ich opinie w internecie. Monti działa szybko - identyfikuje problemy i szuka konkretnych rozwiązań.

"POLOWANIE NA TORTY", PAŹDZIERNIK 2017

Śluby, urodziny, rocznice oraz imieniny - powodów do świętowania jest wiele. Perfekcyjne przyjęcie potrzebuje idealnego tortu. To z kolei zadanie dla mistrzów cukiernictwa.

W programie "Polowanie na torty" nie zabraknie przepięknych ciast, bajecznych tortów i kreatywnych pomysłów. To skarbnica inspiracji dla wszystkich fanów słodkości. W każdym odcinku osoba organizująca przyjęcie szuka wymarzonego ciasta. Z przedstawionych propozycji musi wybrać to, co najlepsze. Wypiek musi pasować do charakteru zamawiającego i tematyki imprezy, symbolizować emocje, a przede wszystkim zaskakiwać.

"OLBRZYMIE POTRAWY", PAŹDZIERNIK 2017

Stany Zjednoczone to jeden z największych krajów świata. W programie "Olbrzymie potrawy" miłośnik jedzenia Josh Denny udowodni, że to właśnie Amerykanie specjalizują się w gigantycznych potrawach.

160-centymetrowa pizza, 13-kilogramowe naleśniki, a może burrito, które jest tak duże, że nie da się go objąć ramionami? Ten program lepiej oglądać z pustym żołądkiem!

"FAKTY I MITY O JEDZENIU", PAŹDZIERNIK 2017

Czy jedzenie marchewek poprawia wzrok? W którym kraju wymyślono pizzę? Czekolada jest niezdrowa! Prawda czy fałsz? Program "Fakty i mity o jedzeniu" pokazuje jak odnaleźć się w fascynującym świecie żywności.

Prowadzący Michael McKean trafia w samo sedno i zdradza widzom często szokujące prawdy dotyczące jedzenia. Poznaj największe sekrety swoich ulubionych potraw!

Na Food Network będzie można też obejrzeć także:

"CZŁOWIEK KONTRA JEDZENIE", WRZESIEŃ 2017

"POSIEKANI", WRZESIEŃ 2017

"MORDERCZA KUCHNIA", WRZESIEŃ 2017

"WYJĄTKOWE SŁODYCZE", WRZESIEŃ 2017

TRAVEL CHANNEL

Travel Channel to wiodący kanał podróżniczy na świecie. Na stanowisku redaktor naczelnej zasiada niestrudzona podróżniczka Martyna Wojciechowska. Co czeka widzów jesienią?

"NIEZWYKŁE STANY PROKOPA", PAŹDZIERNIK 2017

Tysiące mil przemierzane w samotności, jedzenie w przydrożnych barach, serce głośno bijące w rytmie muzyki country i niesamowita różnorodność - od Nowego Jorku aż po San Francisco.

Marcin Prokop w pełnym humoru programie "Niezwykłe Stany Prokopa" wybierze się w spontaniczną podróż po Ameryce, jakiej jeszcze nie znamy. Znany dziennikarz sprawdzi, gdzie można znaleźć prawdziwych hipisów i ruszy w pogoń za kowbojami. Czy to prawda, że Prokop odkrył Amerykę? Dzięki programowi widzowie zapuszczą się w zaułki największej w USA chińskiej dzielnicy, znajdą się za murami najsłynniejszego więzienia Alcatraz oraz wyjrzą z okna najwyższego wieżowca w San Francisco. Widzowie będą mogli nacieszyć oczy niesamowitymi krajobrazami, unikatowymi parkami narodowymi i wspaniałymi wodospadami.

"EUROPA NA WEEKEND", PAŹDZIERNIK 2017

Jest piątek i nie masz pomysłu na weekend? A może miałeś zaplanowany wypad na ryby, ale zaskoczył cię deszcz? Dlaczego więc nie wybrać się w podróż po Europie?

Karol Paciorek w nowym cyklu udowodni, że wystarczy kilka godzin, aby złapać oddech, oderwać się od obowiązków i do szaleństwa zakochać się w podróżach. Każdego dnia linie lotnicze kuszą tanimi biletami, które coraz częściej kosztują mniej niż bilet autobusowy z Białegostoku do Krakowa. Bez problemu można też znaleźć niedrogie hotele czy mieszkania w samym sercu miasta.

Znany youtuber Karol Paciorek zabierze widzów do najciekawszych i najpiękniejszych zakątków w Europie. Pokaże, które miejsca warto odwiedzić, a które lepiej ominąć, mając w zanadrzu jedynie kilkanaście godzin. Prowadzący zajrzy również do lokalnych restauracji, spotka się z rodowitymi mieszkańcami i rzuci w wir europejskiego życia nocnego!

"PATENT NA PODRÓŻ", PAŹDZIERNIK 2017

Australia, Boliwia, Alaska, a może Meksyk? Gdzie chciałbyś pojechać na wymarzone wakacje? W cyklu "Patent na podróż" podpowiemy, jak zwiedzić cały świat za niewielkie pieniądze. Program udowadnia, że podróżowanie nie musi iść w parze z wielkimi pieniędzmi, a chcieć to znaczy móc.

W każdym odcinku zaprezentowany zostanie inny kraj oraz sprytne i niebanalne sposoby na jego zwiedzanie. Prowadzący będzie spał u lokalnych mieszkańców, wkręci się na tanią wyprawę off-roadową i zamieszka w kamperze. Pomoże też w prowadzeniu rodzinnego biznesu i połączy to ze zwiedzaniem. Tylko z plecakiem odkryje miejsca, do których nie docierają duże biura podróży. Ten program to gotowa ściągawka dla tych, którzy chcą podróżować oszczędnie. Odpowiada na wiele pytań nurtujących przyszłych podróżników.

"ZAKLINACZKI ALIGATORÓW", PAŹDZIERNIK 2017

Jedni sprzedają ubezpieczenia, inni prowadzą kawiarnie, ale są też tacy, którzy na co dzień zajmują się aligatorami. Jak wygląda życie na farmie z tymi niebezpiecznymi drapieżnikami? Czy trzy odważne siostry dadzą radę okiełznać wszystkie dzikie zwierzęta z okolicy?

Na pierwszy rzut oka, trzy piękne blondynki - Britney, Kasey i Chelsea Brooks - wyglądają bardzo niepozornie. Gdy zobaczy się je w akcji, szybko można zmienić zdanie. "Zaklinaczki aligatorów" to emocjonujący program o trzech nieustraszonych siostrach, które codziennie narażają życie, by ratować zwierzęta. Wraz z rodziną starają się usuwać aligatory z miejsc publicznych, by nie zrobiły krzywdy przypadkowym ludziom i sobie samym.

"MAGIK", WRZESIEŃ 2017

Od Nowego Jorku do Los Angeles, przez Londyn do Mumbaju - JB Benn przynosi światu to, co w dzisiejszych czasach jest mu najbardziej potrzebne: radość i odrobinę czarów.

"Magik" zaskakuje i zachwyca widzów z całego globu. Zobacz, jak dzięki niemu nierealne staje się realne. W każdym odcinku pojawi się w jednym z wakacyjnych kurortów, gdzie zaprezentuje swoje magiczne sztuczki. Za pomocą zwykłej monety lub kilku kart potrafi wprawić w osłupienie ludzi w każdym wieku, z różnych zakątków świata. JB Benn jest też mistrzem interakcji z publicznością.

"KAMPERY GWIAZD", PAŹDZIERNIK 2017

Jak wyglądają autokary największych amerykańskich gwiazd? Co w swoim kamperze mają Brad Pitt czy Leonardo DiCaprio? Ile kosztują takie luksusowe pojazdy i ich wyposażenie?

W programie "Kampery gwiazd" widzowie będą mieć niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć, jak podróżują celebryci oraz gdzie przygotowują się do swoich ról i występów. Dzięki programowi "Kampery gwiazd" możemy podejrzeć prywatne życie sław. Zobaczymy luksusowe wyposażenie ich autokarów, a także przyjrzymy się nowoczesnym pomieszczeniom, które zapierają dech w piersiach.

Na Travel Channel widzowie zobaczą też:

"DZIWACZNE POTRAWY: SMAKOWITE MIASTA", WRZESIEŃ 2017

"PODRÓŻNIK NA GAZIE", WRZESIEŃ 2017

"WAKACJE Z NIESPODZIANKĄ", WRZESIEŃ 2017

TVN STYLE

TVN Style od kilku lat jest niezmiennie liderem wśród kanałów lifestylowych w Polsce. Od wielu sezonów stacja wyznacza trendy na rynku telewizyjnym. Tak będzie też i w tym sezonie.

"POJEDYNEK NA MODĘ", WTOREK, 22:25, OD 5 WRZEŚNIA

Dwie podobne do siebie bohaterki, które marzą o metamorfozie i dwa rywalizujące ze sobą zespoły stylistów. Jeden z nich zajmie się uczestniczką, mając do dyspozycji spory budżet. Drugi przygotuje stylizację kolejnej bohaterki za dużo mniejsze pieniądze. Kto wygra?

Program poprowadzi Anna Lucińska. W skład każdej drużyny wchodzą także fryzjer i makijażysta. W poszczególnych odcinkach ekspertów czeka nie lada wyzwanie: w ciągu zaledwie kilku godzin bądą musieli przygotować niezwykłą metamorfozę jednej z bohaterek. O tym, jaką sumę zespoły będą miały do dyspozycji, zadecyduje losowanie.

"GWIAZDY PRYWATNIE", PONIEDZIAŁEK, 22:25, OD 16 PAŹDZIERNIKA

Gwiazdy najczęściej możemy podziwiać przy okazji oficjalnych premier i ich spacerów po czerwonych dywanach, ale to tylko część ich życia. Gdzie mieszkają? Jakie są prywatnie? Co jest dla nich ważne?

Takie sekrety osoby z pierwszych stron gazet mogą zdradzić tylko prowadzącej Uli Chincz. Udało się jej namówić znanych i lubianych na spotkanie w ich domach. Osoby z pierwszych stron gazet podzielą się z nią wspomnieniami związanymi z ich miejscem na Ziemi. Wspólnie obejrzą pamiątki z najważniejszych podróży i przełomowych momentów w karierze.

W programie "Gwiazdy prywatnie" nie zabraknie też opowieści o rodzinie i panujących w niej tradycjach.

"MISTRZOWSKIE CIĘCIE", SOBOTA, 15:00, OD 9 WRZEŚNIA

Fryzjerów jest wielu, ale polski mistrz fryzjerstwa może być tylko jeden. Spośród tysięcy kandydatów wybierze go znane i szanowane jury - Maciej Maniewski, Alicja Napiórkowska i Michał Piróg. W drodze do finału bohaterów programu będzie wspierała prowadząca Gabi Drzewiecka.

Do programu zgłosili się nie tylko amatorzy, ale także specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Na początek jurorzy wybiorą dziesięciu kandydatów, którzy z zacięciem będą rywalizować nie tylko o tytuł polskiego Mistrza Fryzjerstwa, ale także o roczny kurs szkoleniowy w Akademii Maniewski oraz wyjazd na ekskluzywne szkolenie do Mediolanu.

"#SŁAWA", WRZESIEŃ 2017

Ludzie gonili za sławą od zawsze. Karolina Korwin-Piotrowska, ekspertka od kultury i show biznesu, w swoim nowym programie specjalnie dla widzów TVN Style przygotowała wyjątkowy przegląd tematów związanych ze zjawiskiem popularności.

Dziennikarka opowie także, do czego może doprowadzić maniakalne zainteresowanie gwiazdami oraz dlaczego ludzie cierpią i przechodzą kilkadziesiąt operacji plastycznych, żeby wyglądać jak ich ukochany celebryta? W programie nie zabraknie także ciekawostek o związku świata reklamy ze znanymi ludźmi.

"GWIAZDY OD KUCHNI", WTOREK, 21:10, OD 5 WRZEŚNIA

Prowadząca Katarzyna Bosacka zaprosi do swojego programu plejadę gwiazd i pokaże, jak wygląda ich życie... od kuchni. Wraz z gośćmi przygotuje ich ulubione dania, przy okazji poznając wiele ciekawostek z ich życia. Nie tylko kulinarnego.

"ODBITE Z RĄK ŚWIETLISTEGO SZLAKU", LISTOPAD 2017

Kolejny wstrząsający dokument zrealizowany przez ekipę TVN Style. Tym razem wraz z dziennikarką Anitą Werner redakcja odnalazła wioskę kobiet odbitych z rąk peruwiańskiej organizacji terrorystycznej. Czy na pewno odzyskały wolność?

Widzowie będą mogli obejrzeć też programy takie, jak:

"PANI GADŻET 2.0", NIEDZIELA, 20:15, OD 3 WRZEŚNIA

"BEAUTY EKSPERT", ŚRODA, 22:25, OD 6 WRZEŚNIA

TVN TURBO

Sezon wiosenny był dla TVN Turbo rekordowy, jeżeli chodzi o wyniki oglądalności. W pierwszym półroczu tego roku stacja okazała się najchętniej oglądaną wśród męskich kanałów lifestyle'owych w Polsce.

TVN Turbo zamierza kontynuować tę dobrą passę również jesienią.

"CIĘŻARÓWKĄ PRZEZ STANY", NIEDZIELA, 14:45, OD 3 WRZEŚNIA

Życie zawodowego kierowcy 18-kołowego pojazdu to nie jest bajka. Dawid Anders wie o tym doskonale, ale nadal z wielką pasją przemierza tysiące kilometrów amerykańskich dróg w poszukiwaniu własnego "American dream".

Dawid Anders to pochodzący z Polski kierowca ciężarówki. W jego programie widzowie będą mogli obserwować nie tylko pracę firm spedycyjnych. Dzięki Dawidowi zobaczą USA z zupełnie innej strony: odwiedzą Nowy Jork, największą aukcję samochodów na świecie w Manheim oraz fabrykę GM. Na swojej drodze spotkają amiszów, wylądują na największym parkingu dla ciężarówek Iowa 80 i podpatrzą, jak wygląda uliczny wyścig w Detroit.

"99 GODZIN", NIEDZIELA, 11:30, OD 10 WRZEŚNIA

"99 godzin" to czas, w jakim mechanicy amatorzy będą musieli zbudować auto swoich marzeń. Wszystko na bazie otrzymanego samochodu - w określonym czasie i budżecie.

Bohaterami nowego programu "99 godzin" będą odważni amatorzy, którzy zgłosili się do programu, aby pokazać, jakie cuda potrafią zdziałać przy samochodzie. Każda z ekip dostanie do swojej dyspozycji auto, warsztat do pracy, zestaw niezbędnych narzędzi oraz budżet na zrealizowanie projektu. To nie będzie łatwe zadanie. Jeżeli uda im się zrealizować projekt w 100 procentach, to samochód, który skonstruują, otrzymają na własność. Jeżeli zabraknie im czasu, pomysłów lub umiejętności, niewykończony projekt trafi na aukcję.

"POLSCY WYNALAZCY", LISTOPAD 2017

Polska jest potęgą, jeżeli chodzi o wynalazców. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że wiele rzeczy, które otaczają nas na co dzień, zostały wynalezione właśnie przez Polaków.

Spinacz biurowy, lampa naftowa, kamizelka kuloodporna, czy wykrywacz min to tylko część z nich. Zaskoczeni?

Widzowie będą mogli oglądać również inne interesujące programy, takie jak:

"NAJLEPSZE SAMOCHODY LAT 90.", SOBOTA, 13:45, OD 2 WRZEŚNIA

MATERIAŁ "FAKTÓW" TVN:

Autor: kb,mart,pk//now / Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN