Kultura i styl

Puszki idą w świat. Owsiak: finał WOŚP właśnie ruszył

Kultura i styl

Jerzy Owsiak: finał właśnie ruszył
wideo 2/34

- Kiedy drukujemy puszki, zaczynamy finał - powiedział w sobotę Jerzy Owsiak. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy brał udział w pierwszej wysyłce puszek przeznaczonych na 27. finał WOŚP-u, który odbędzie się już 13 stycznia 2019 roku.

- Puszki już są gotowe - oświadczył Jerzy Owsiak, szef fundacji WOŚP. Jak tłumaczył, pierwsza wysyłka to 1600 wysyłek i 200 osób, które przy niej pracują, a aż 90 procent z nich to wolontariusze.

W tym roku puszki dotrą między innymi do Chorwacji, Danii, Portugalii, USA, Kanady i Rosji. - To wszystko musi dojść na czas, aby 13 stycznia każdy wolontariusz miał naszą puszkę, miał nasze serduszko, aby w sztabach były nasze plakaty i gadżety - wyjaśnił Owsiak.

- Co roku jest taki moment, kiedy wszyscy tu jesteśmy - mówił o procesie wysyłki. - Kiedy drukujemy puszki, zaczynamy finał. A dzisiaj, kiedy one już jadą w świat, jadą po całej Polsce, możemy powiedzieć, że finał właśnie ruszył - oświadczył.

27. finał WOŚP

W ciągu 26 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln złotych.

Fundacja kulminację swoich działań wiąże ze styczniową publiczną zbiórką pieniędzy zwaną Finałem WOŚP. Pośród śniegów i mrozów na ulicę wychodzą wtedy tysiące wolontariuszy i miliony Polaków, by wspólnie zbierać pieniądze na konkretne cele medyczne.

WOŚP zbierał pieniądze, między innymi dla dziecięcej kardiochirurgii, ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, ratowania niemowląt i dzieci młodszych czy dzieci z chorobami onkologicznymi.

Autor: est/adso / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości