Jennifer Lawrence zagra kochankę Fidela Castro, która próbowała go zabić

Kultura i styl


Jennifer Lawrence przygotowuje się do zagrania kolejnej roli biograficznej. Po wielkim sukcesie filmu "Joy" aktorka wcieli się w niemiecko-amerykańskiego szpiega Maritę Lorenz - byłą kochankę Fidela Castro, która przygotowywała zamach na kubańskiego przywódcę. Autorem scenariusza jest Eric Warren Singer.

Jennifer Lawrence dołączyła do obsady filmu "Marita", do którego scenariusz napisał Eric Warren Singer - współtwórca scenariusza do "American Hustle". Będzie to dramat biograficzny opowiadający o Maricie Lorenz, kochance Fidela Castro.

Ciekawe, owiane tajemnicami życie kochanki Castro

"Marita" opowiada o losach Marity Lorenz, której życie wypełnione było dziwnymi wydarzeniami, a owiane jest nadal wieloma tajemnicami. Lorenz urodziła się w niemieckiej Bremie i jako 19-latka miała romans z Fidelem Castro zaraz po wybuchu rewolucji na Kubie w 1959 roku. Po zajściu w ciążę i aborcji, Lorenz opuściła Kubę i zamieszkała w USA. Została zwerbowana przez CIA do przygotowania zamachu na byłego kochanka. Według źródeł kubańskich, syn Fidela i Marity żyje na Kubie, a za nagłym wyjazdem kobiety stały służby CIA, które porwały Niemkę. Fidel utrzymywał, że była to część spisku, którego celem była jego śmierć. W 1961 roku Marita związała się rzekomo z ówczesnym prezydentem Wenezueli, Marcosem Pérez Jímenezem, któremu miała urodzić córkę. Jej nazwisko pojawia się w aktach FBI wśród podejrzanych o zabójstwo prezydenta J.F. Kennedy'ego. Miała również szpiegować dyplomatów na potrzeby FBI w latach 70.

Opowieść o niespełnionej miłości i próbie zabójstwa

"Marita" ma dotyczyć kubańskiej historii. Przedstawiciele Sony nie potwierdzają jeszcze, gdzie film będzie kręcony. Według informacji "The Hollywood Reporter" wszystko wskazuje na to, że plan zostanie zorganizowany na Kubie, która po zniesieniu przez prezydenta Obamę sankcji, stała się atrakcyjną destynacją dla amerykańskich filmowców. Obecnie kręcone są tam seriale: "Conan" oraz "Kłamstwa na sprzedaż".

02.01.2016 | Kuba wznowiła relacje z USA, ale wciąż niechętnie otwiera się na światFakty TVN

Nad nową produkcją Sony Pictures pracują do tej pory Matt Tolmach, Scott Mendick oraz Andre Rouleau, którzy w swoich karierach producenckich mają kilka dużych, kasowych filmów. Producentem wykonawczym będzie Ange Giannetti.

Autor scenariusza, Eric Warren Singer, który współpracował już z Lawrence przy "American Hustle", pracował nad tekstem z producentem Scottem Mendickiem, zanim aktorce zaproponowano rolę.

Intensywny okres w karierze Lawrence

Będzie to kolejna rola biograficzna, w którą wcieli się Lawrence. Ostatnio aktorka zagrała tytułową rolę w komedii "Joy", za którą dostała swoją czwartą nominację do Oscara. 25-latka zagrała Joy Mangano, Amerykankę, która odniosła komercyjny sukces, wymyślając cudownego mopa. Jednocześnie Lawrence stała się najmłodszą amerykańską aktorką z czterema nominacjami oscarowymi w dorobku. Komentatorzy coraz częściej porównują Lawrence do Meryl Streep, ogłaszając, że młoda aktorka ma szansę powtórzyć rekordowa ilość nominacji i statuetek w dorobku filmowym. To bardzo intensywny okres w karierze amerykańskiej aktorki. Najprawdopodobniej w 2017 roku do kin wejdzie najnowszy - niezatytułowany jeszcze - film Darrena Aronofsky'ego, w którym Lawrence zagra obok Javiera Bardema. Aktorka planuje również nowy autorski projekt z Amy Schumer. Niedawno dołączyła także do obsady "It's What I Do" Stevena Spielberga, który dotyczyć będzie życia fotografki, korespondentki wojennej.

Autor: tmw//tka / Źródło: The Hollywood Reporter, Variety, EW.COM