Kultura i styl

Jennifer Lawrence w roli upadłej miliarderki

Kultura i styl

Od milionera do zera. O tym, jak bogaczka stała się bankrutką
TVN24 BiSLawrence opowie historię o tym, jak bogaczka stała się bankrutką

Laureatka Oscara, Jennifer Lawrence, wcieli się w w postać Elizabeth Holmes, która w 2014 roku była uznawana za najbogatszą kobietę w USA. Producentem filmu będzie Adam McKay, twórca głośnego "The Big Short".

Magazyn "Deadline" poinformował, że Jennifer Lawrence podpisała kontrakt na rolę Elizabeth Holmes, założycielkę firmy Theranos.

Od zera do miliardów i... na same dno

W 2003 roku Holmes założyła firmę Theranos, zajmującą się diagnostyką laboratoryjną. Przemysł ten w Stanach Zjednoczonych wart jest 76 mld dolarów, ale oczekiwał zmian. Organizacja badań krwi nie zmieniła się bowiem w USA od lat 60. ubiegłego wieku.

Holmes opracowała metodę, dzięki której do wykonania 70 badań laboratoryjnych wystarczy jedna kropla krwi. Na wyniki testów trzeba zaś czekać niecałą godzinę, czyli o wiele krócej niż w przypadku tradycyjnych metod.

Jeszcze w 2014 roku "Forbes" oszacował majątek Holmes na 4,5 mld dolarów.

Jednak w wyniku dziennikarskiego śledztwa i licznych kontroli sanitarnych wykryto nieprawidłowości i dziś wartość firmy wynosi zero dolarów. Holmes, która zaledwie w kilka lat wspięła się na szczyt, spełniając swój "amerykański sen", praktycznie z dnia na dzień została bez grosza.

Oscarowy projekt

Już sam projekt przeniesienia historii upadłej miliarderki do kina wzbudził ogromne zainteresowanie w Hollywood. A duet Lawrence i McKay - mówią znawcy - zapewni produkcji rozgłos i kilka nominacji do najważniejszych nagród.

25-letnia aktorka jest najmłodszą kobietą z czterema nominacjami aktorskimi do Oscara. Natomiast Adam McKay, scenarzysta i reżyser "The Big Short", w lutym otrzymał Oscara za scenariusz adaptowany oraz nominację w kategorii najlepszy reżyser. Rola Holmes będzie kolejną w dorobku Lawrence kreacją biograficzną. W zeszłym roku wcieliła się w postać wynalazczyni i biznesmenki Joy Mangano. Teraz zaś aktorka przygotowuje się do roli Marity Lorenz, kochanki Fidela Castro, która chciała go zabić. Najprawdopodobniej w 2017 roku do kin wejdzie najnowszy - niezatytułowany jeszcze - film Darrena Aronofsky'ego, w którym Lawrence zagra obok Javiera Bardema. Aktorka planuje również nowy autorski projekt z Amy Schumer. Niedawno dołączyła ponadto do obsady "It's What I Do" Stevena Spielberga.

Autor: tmw//rzw / Źródło: The Guardian, Deadline

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości