Kultura i styl

Jennifer Lawrence na szczycie. Oscarowe rywalki już zostawiła daleko w tyle

Kultura i styl

[object Object]
Jennifer Lawrence ma szanse na drugiego Oscara w swoim życiu za rolę tytułową w "Joy"Imperial Cinepix
wideo 2/13

Dla Jennifer Lawrence to kolejny rok pełen sukcesów. 25-latka nominację do Oscara otrzymała po raz czwarty. I jest najlepiej zarabiającą aktorką spośród wszystkich nominowanych. Według "Forbesa" w minionym roku zarobiła 52 mln dolarów.

Jeśli zdobędzie w niedziele statuetkę, będzie pierwszą najlepiej zarabiającą nominowaną aktorką, która otrzymała statuetkę. Aktorka przeszła już do historii jako najmłodsza osoba z taką ilością nominacji, w sumie już cztery.

Według magazynu "Forbes", który przygotowuje zestawienie - w okresie od lipca 2014 do czerwca 2015 - aktorka zarobiła 52 mln dolarów.

Lawrence w tym roku nominowana jest za rolę Joy Mangano w filmie Davida O. Russella "Joy". Ostatnia produkcja Russella powstała na podstawie życia amerykańskiej milionerki, która pomimo przeciwności losu i nie wykazującej się wsparciem rodziny, zdobyła fortunę patentując mop.

25-latka o Oscara powalczy z Cate Blanchett, Charlotte Rampling, Saoirse Ronan oraz Brie Larson. Jednak pozostałe aktorki (także te, nominowane w kategorii "najlepsza żeńska rola drugoplanowa"), jak podaje magazyn, nie zarobiła w analogicznym okresie więcej niż 6 mln dolarów. Lawrence zarobiła prawie tyle, ile pozostałe 9 nominowanych aktorek razem.

Lepsza od DiCaprio, Damona i Bullock

Tak wysoki wynik aktorka zawdzięcza wyrównaniu zysków za trylogię "Igrzyska Śmierci", wstępną gażę za "Joy" oraz lukratywny kontrakt z Diorem. Lawrence, której zarobki są wyższe niż Vin Diesela czy Bradley’a Coopera, dała się wyprzedzić jedynie Robertowi Downeyowi Jr., który zarobił 80 mln dolarów dzięki roli Iron Mana w serii filmów Marvela, w tym w filmie "Avengers: Czas Ultrona".

Ostatnią aktorką, która była pierwsza w obu rankingach: najlepiej zarabiająca aktorka oraz najlepiej zarabiająca osoba nominowana do Oscara, była Sandra Bullock, która w 2014 roku przewodziła zestawieniom z wynikiem 51 mln dolarów.

Dla porównania w analogicznym czasie Leonardo DiCaprio zarobił 29 mln, a Matt Damon - 25 mln dolarów.

(Wszystkie kwoty podane są przed opodatkowaniem)

WSZYSTKIE INFORMACJE O OSCARACH ZNAJDZIESZ TUTAJ

Autor: tmw/gry / Źródło: Forbes, Variety

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości