Kultura i styl

Jazz, czyli recepta na brak śniegu

Kultura i styl

Mat. dystrybutoraDianne Reeves

Brak śniegu i dodatnie temperatury sprawiają, że coraz bardziej doskwiera nam deficyt świątecznej atmosfery. Jest na to sposób. Wystarczy wybrać się do warszawskiego klubu Palladium, gdzie 7 grudnia świąteczny koncert da jedna z największych wokalistek współczesnego jazzu – Dianne Reeves.

W stolicy Reeves zaprezentuje swoje jazzowe wersje największych świątecznych przebojów. - Pojawi się na gali Ery Jazzu ze specjalnym programem "Christmas Time Is Here" - zapowiada Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu. - Dianne jest wokalistką o fenomenalnej muzykalności i poczuciu rytmu. Wraz z Cassandrą Wilson i Dianną Krall należy do najznamienitszej elity współczesnego jazzu wokalnego, a o jej występy zabiegają najbardziej prestiżowe sale koncertowe świata - dodaje.

Reeves wystąpi 7 grudnia 

Reeves śpiewa profesjonalnie już od lat 70., ale największe sukcesy odnosiła w ostatnich latach. Kilkakrotnie była nominowana do Grammy i zdobywała tę nagrodę, została wyróżniona także prestiżową Ella Fitzgerald Award przyznawaną wybitnym wokalistkom jazzowym. Koncertowała m.in. z McCoy Tynerem, Tootsem Thielemansem, Kennym Barronem, Georgem Duke’iem, Joshuą Redmanem, Airto Moreirą, Royem Hargrovem, ale także z berlińskimi filharmonikami. Jej recital uświetnił otwarcie olimpiady w Salt Lake City. Duże uznanie (i nagrodę Grammy) zdobył jej nagrany w 2006 r. album ze ścieżką dźwiękową do filmu "Good Night and Good Luck" w reżyserii George’a Clooneya.

Dianne Reeves: Christmas Time Is Here

Palladium, Warszawa, ul. Złota 9

środa (7.12), godz. 20

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mat. dystrybutora

Pozostałe wiadomości