Nie żyje aktor głosowy znany z kreskówki "Byle do przerwy". Jason Davis miał 35 lat

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
mart//rzw
Źródło:
Variety, TMZ

W wieku 35 lat zmarł Jason Davis, były aktor dziecięcy i aktor głosowy znany między innymi z kreskówki "Byle do przerwy" ("Recess").  "Miał prawdziwie złote serce i radość życia" - napisała w oświadczeniu jego matka.

Jason Davis zmarł w niedzielę w Los Angeles. Nie podano dotychczas przyczyny i okoliczności jego śmierci.

"Z ciężkim sercem przekazuję najsmutniejszą informację mojego życia, że mój syn Jason Davis odszedł dziś rano w Los Angeles. Jason miał prawdziwie złote serce i radość życia. Był troskliwą duszą dla wszystkich, którzy go znali. Kochał ponad wszystko swoich przyjaciół i rodzinę. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności" - napisała w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej "Variety" matka aktora, Nancy Davis.

Kariera od dziecka

Jako dziecko Davis pojawił się w kilku filmach takich jak "Godziny szczytu", "Wielki Biały Ninja" i "Mafia!" oraz w serialach, między innymi "Siódme niebo" i "Roseanne". Użyczał głosu postaci Mikeya Bloomberga z kreskówki wytwórni Walta Disneya "Byle do przerwy" ("Recess") w kolejnych sezonach od 1997 do 2001 roku, jak również w filmach, w których ten bohater się pojawiał. Bezpośrednio przed śmiercią pracował nad programem telewizyjnym "The Two Jasons".

Jak podał branżowy portal TMZ, w przeszłości aktor borykał się z uzależnieniami, w 2010 roku opowiedział o tym w programie "Gwiazdy na odwyku" ("Celebrity Rehab with Dr. Drew"). Przez ostatnie półtora roku zaangażował się w działalność organizacji wspierającej walkę z nałogami Cure Addiction Now, której był współzałożycielem.

Autor:mart//rzw

Źródło: Variety, TMZ