Top modelka skazana za unikanie płacenia podatków

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
mart\mtom
Źródło:
BBC

Izraelska top modelka Bar Refaeli została ukarana wysoką grzywną i skazana na dziewięć miesięcy prac społecznych za unikanie płacenia podatków. Skazana została również jej matka.

35-letnia izraelska top modelka Bar Refaeli przyznała się do składania fałszywych zeznań podatkowych podczas pobytu za granicą w celu uniknięcia izraelskich podatków. Sąd w Tel Awiwie nakazał jej zapłacić grzywnę w wysokości 2,5 miliona szekli (ponad 2,8 miliona złotych), oprócz zaległości w spłacie. Została również skazana na dziewięć miesięcy prac społecznych.

Matka modelki została również skazana za przestępstwa skarbowe. Cipi Refaeli, która była również agentką swojej córki, została skazana na 16 miesięcy więzienia, a także grzywnę w wysokości 2,5 miliona szekli oraz należnych podatków.

Obie kobiety przyznały się do winy i zostały skazane na podstawie umowy zawartej z władzami w zeszłym miesiącu. Bar Refaeli przyznała, że ​​nie deklarowała swoich światowych dochodów przez pewne lata, twierdząc, że większość czasu spędzała za granicą. Jej prawnicy stwierdzili jednak, że nie unikała celowo płacenia podatków. Jej matka została skazana za podpisywanie umów dzierżawy nieruchomości pod nazwiskami krewnych, między innymi aby ukryć status rezydencji podatkowej córki.

Modelka, która wcześniej spotykała się z amerykańskim aktorem Leonardo DiCaprio i była gospodarzem konkursu piosenki Eurowizji 2019, była nie raz obiektem kontrowersji podczas swojej kariery.

Izraelska modelka Bar Refaeli - jedna z miłości Leonardo Dicapriowikipedia.org

Wywołała między innymi złość izraelskiej armii za niezakończenie służby wojskowej, a w 2018 roku pojawiła się w kontrowersyjnej reklamie z nikabem (część ubioru noszona przez muzułmanki do zakrycia twarzy). Z kolei w 2015 roku jej prośba o zamknięcie przestrzeni powietrznej nad miejscem jej ślubu wywołała kolejne kontrowersje w kraju.

Autor:mart\mtom

Źródło: BBC