Kultura i styl

"Jesteś za brzydka na Hollywood". Zdjęcie 32-letniej Meryl Streep robi furorę

Kultura i styl

"Żelazna Dama" przyniosła Meryl Streep trzeciego Oscara
materiały promocyjnePomimo trudnych początków Meryl Streep na koncie ma 3 Oscary, w tym za rolę M. Thatcher w "Żelaznej Damie"

Na nieoficjalnej stronie facebookowej Meryl Streep opublikowano zdjęcie, które w ciągu kilkunastu godzin stało się hitem sieci. Prezentuje aktorkę chwilę po tym, jak usłyszała, że nie jest wystarczająco piękna, aby zagrać w filmie.

Meryl Streep, która w ciągu minionych czterech dekad stała się jedną z najważniejszych żyjących aktorek amerykańskiego kina, była bliska porzucenia marzeń o aktorstwie. Podczas przesłuchań do "King Konga" w 1976 roku powiedziano jej, że nie jest wystarczająco piękna, by zagrać w tym filmie.

Zdjęcie, które stało się viralem

Na facebookowej stronie "Unofficial: Meryl L. Streep" zamieszczono zdjęcie, które zostało zrobione w drodze powrotnej z tamtego castingu. Post stał się hitem internetu. Fotografię polubiło 1,13 mln osób i udostępniono go ponownie ponad 220 tys. razy.

W opisie czytamy: "Byłam w drodze do domu po przesłuchaniu do "King Konga", gdzie powiedziano mi, że jestem za "brzydka" aby zagrać tę rolę. Był to dla mnie moment przełomowy." Według opisu aktorka miała wziąć głęboki oddech i powiedzieć, że jest jej przykro, że producent uważa ją za zbyt brzydką do tej roli, ale jest to jedna opinia pośród tysiąca zupełnie innych.

"This was me on my way home from an audition for King Kong where I was told I was too "ugly" for the part. This was a...

Posted by Unofficial: Meryl L. Streep on 10 listopada 2015

Po niemalże czterech dekadach Meryl Streep ma na koncie 19 nominacji do Oscara, trzykrotnie wygrywała w swoich kategoriach.

"Nazwał mnie 'brutta'"

Zdjęcie wraz z inspirującym miliony opisem nawiązują do styczniowej wypowiedzi Meryl Streep w telewizyjnym programie Grahama Nortona. Prowadzący program wspomniał feralne przesłuchanie, wtedy aktorka wyznała: "To był Dino De Laurentiis Senior. Jego syn widział mnie w przedstawieniu i poszłam z nim na 33 piętro Gulf and Western Building, gdzie znajdował się gabinet z pięknym widokiem na Manhattan. Weszłam do środka, a syn De Laurentiisa był bardzo podekscytowany tym, że przyprowadził nową aktorkę. Wtedy ojciec powiedział do syna - po włosku, a że rozumiem po włosku - powiedział "brutta", wiesz "dlaczego przyprowadziłeś do mnie to brzydactwo?"

Ostatecznie rolę Dwan, o której mowa, zagrała młoda Jessica Lange, a sama Streep zadebiutowała na srebrnym ekranie rok później.

W rozmowie z Nortonem dodała: "To było bardzo otrzeźwiające dla młodej dziewczyny. Powiedziałam do niego: "Zrozumiałam co pan powiedział. Bardzo mi przykro, że nie jestem wystarczająco piękna aby zagrać w King Kongu".

Autor: tmw//gak / Źródło: metro.co.uk, ibtimes.co.uk, Facebook

Pozostałe wiadomości