Kultura i styl

Ich hitem były "Biełyje rozy". Pierwszy wokalista nie żyje

Kultura i styl

lmclub2.narod.ruJurij Gurow w latach 80

Piosenkarz Jurij Gurow- pierwszy solista zespołu, który stworzył przebój "Biełyje rozy" - zginął w wypadku samochodowym w Rosji. Jego auto zderzyło się z ciężarówką. Gurow miał 42 lata.

- Volkswagen wjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się czołowo z tirem. Kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń, jego 24-letni pasażer przeżył. Przyczyny i okoliczności wypadku są badane - powiedział portalowi lifenews.ru policjant z Kraju Stawropolskiego.

Sławę zdobyl w boys-bandzie

Gurow był pierwszym wokalistą zespołu Łaskowyj Maj, pierwszego boys-bandu w ZSRR, który powstał jeszcze w okresie tzw. pieriestrojki - w 1986 roku. Potem zastąpił go Jurij Szatunow, z którym Łaskowyj Maj odnosił największe sukcesy, głównie dzięki hitowi "Biełyje rozy".

W 1993 roku Gurow przeprowadził się do rodzinnej wsi Priwolnoje, w Kraju Stawropolskim, gdzie - jak podaje lifenews.ru - prowadził działalność gospodarczą. Kilka lat temu miał poważny wypadek - jego samochód również zderzył się z ciężarówką. Zginęła trójka pasażerów, on przeżył.

Autor: am\mtom / Źródło: lifenews.ru

Źródło zdjęcia głównego: lmclub2.narod.ru

Pozostałe wiadomości