TVN24 | Kultura i styl

Gino Renni nie żyje. Aktor serialu "Zbuntowany anioł" miał 78 lat

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
mart/adso
Źródło:
Hoy dia Cordoba, Expreso, La Nacion
Instagram/facundoaranatagleGino Renni

W niedzielę zmarł znany z serialu "Zbuntowany anioł" argentyński aktor włoskiego pochodzenia Gino Renni. Odszedł w wieku 78 lat po dwóch miesiącach walki z COVID-19.

Renni trafił do szpitala 7 czerwca po zakażeniu koronawirusem. Po prawie dwóch miesiącach hospitalizacji w Argentyńskim Instytucie Diagnostyki i Leczenia zmarł w niedzielę w wieku 78 lat z powodu obustronnego zapalenia płuc wywołanego przez COVID-19.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Wiadomość została potwierdzona przez argentyńskich producentów Gustavo Yankelevicha i Carlosa Rottemberga. Jak podają media w Buenos Aires, aktor był zaszczepiony dwiema dawkami chińskiej szczepionki Sinopharm.

Kariera piosenkarza i aktora

Gino Renni urodził się jako Luigi Melieni Mollo 7 czerwca 1943 roku w Kalabrii we Włoszech. Kiedy miał trzy lata, przeprowadził się z ojcem do Argentyny. Zadebiutował jako piosenkarz i autor tekstów w swoim własnym programie w radiu w latach 60. Później zaczął pracę w telewizyjnych programach muzycznych.

Oprócz głosu miał również talent komediowy, więc zaczął występować w serialach oraz filmach. Zagrał między innymi postać ogrodnika Ramóna Garcíi Parapuchino w znanej również w Polsce telenoweli "Zbuntowany anioł".

"Spoczywaj w pokoju" - napisał na swoim profilu na Instagramie Facundo Arana, argentyński aktor, który w "Zbuntowanym aniele" wcielił się w rolę Ivo. "Cały świat będzie za tobą tęsknił..." - dodał.

Autor:mart/adso

Źródło: Hoy dia Cordoba, Expreso, La Nacion

Źródło zdjęcia głównego: Instagram/facundoaranatagle