George Clooney: Meghan napastują jak księżną Dianę. Historia się powtarza


Media dręczą Meghan Markle, tak jak to robiły wobec księżnej Diany, która zginęła w wypadku samochodowym w czasie ucieczki przed paparrazi - powiedział przyjaciel księżnej Sussex, George Clooney.

Hollywoodzki aktor, reżyser i producent wraz z żoną Amal uczestniczyli w ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego, młodszego syna następcy brytyjskiego tronu księcia Karola i księżnej Walii Diany. Uroczystość odbyła się w maju ubiegłego roku.

Księżna Sussex Meghan jest w pierwszej ciąży, a poród spodziewany jest w kwietniu bieżącego roku. Jak wskazuje Reuters, ciąża spowodowała w ostatnim czasie jeszcze większe zainteresowanie mediów amerykańską aktorką.

- (Paparrazi - red.) prześladują Meghan Markle na każdym kroku - stwierdził George Clooney w rozmowie z australijskim magazynem "WHO". - To kobieta w siódmym miesiącu ciąży, która jest ścigana, szkalowana i prześladowana w taki sam sposób, w jaki była Diana i ta historia znowu się powtarza - dodał.

W zeszłym tygodniu część kolorowej prasy i mediów zajmujących się życiem gwiazd opublikowały szczegóły listu, który Meghan Markle wysłała do swego ojca. Wyjątkowo osobisty, zawierał warunki, jakie córka stawia mu, jeżeli ma on odzyskać jej zaufanie.

Ojciec nie pojawił się na jej ślubie po tym, jak zakazała mu tego sama Meghan Markle. Okazało się, że przed uroczystością ojciec umawiał się z plotkarskimi magazynami, biorąc pieniądze za zdradzanie szczegółów dotyczących m.in. przygotowań do ślubu.

Jak podkreślił Clooney, udostępnienie treści tego listu było dla niego szokiem. - Nie umiem powiedzieć, jakie to jest frustrujące. (...) To jest nieodpowiedzialne - skrytykował media publikujące te szczegóły aktor.

Trudne relacje z mediami

Reuters przypomina, że w zeszłym miesiącu piątka bliskich przyjaciół powiedziała w rozmowie z magazynem "People", że księżna zmaga się z "kłamstwami" na jej temat oraz "ogólnym nękaniem" jej przez media i opinię publiczną. Wyrazili obawy dotyczące tego, jak to wpłynie na nią i na jej dziecko.

W 2016 roku, krótko po tym, jak Pałac Kensington potwierdził, że książę spotyka się z amerykańską aktorką, Harry opublikował rzadkie oświadczenie, w którym skrytykował media za "wkraczanie w prywatne życie" jego wybranki.

Harry, podobnie jak jego starszy brat, książę William, mają trudne relacje z mediami od czasu śmierci ich matki, księżnej Diany. Była żona następcy tronu zginęła 31 sierpnia 1997 roku w wypadku samochodowym w Paryżu, gdy uciekała przed paparrazi.

Autor: tmw/adso / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości