Kultura i styl

Filmy, które zachwyciły Polaków

Kultura i styl

Aktualizacja:
TVN Style"66 niezapomnianych scen filmowych"

Muzyka z "Polskich dróg", kultowe teksty z "Misia", czy z "Czterdziestolatka" - to tylko niektóre elementy polskich filmów, które znalazły się w drugiej dwudziestce listy "66 niezapomnianych scen filmowych".

„66 niezapomnianych scen filmowych” to produkcja kanału TVN Style. Seria stanowi „listę przebojów” scen z polskich filmów i seriali, które na trwałe zapisały się w pamięci Polaków.

- Jest coś takiego, że zapamiętuję kadry z mojego życia i jak leci czołówka do "Polskich dróg" to widzę siebie, moje podwórko, Sopot. Ogarnia mnie taka nostalgia, tęsknota za dzieciństwem – opowiada Agnieszka Chylińska, wokalistka. - Myślałem, że jak będę chciał robić duże wrażenie na kobietach to się nauczę grać na fortepianie tylko ten jeden numer z „Polskich dróg”, piękna muzyka – dodaje Kamil Durczok, dziennikarz TVN.

Marcin Meller komentujący "niezapomniane sceny" (TVN Style) TVN Style

Niezapomniane komentarze W "66 niezapomnianych scen filmowych" znani muzycy, dziennikarze, krytycy filmowych i inni, opowiadają o wrażeniach jakie towarzyszyły im podczas oglądania scen z polskich filmów. I tak jest w przypadku tego odcinka. - Mało który film zrobił na mnie tak potworne wrażenie - opisuje swoje wrażenia Marcin Meller po obejrzeniu "Długu" w reż. Krzysztofa Krauze. Doceniono także rolę Andrzeja Chyry w roli Gerarda Nowaka - Do tego stopnia on był porażający, że jak szłam na wywiad z nim to się bałam. Myślałam sobie: Boże idę do Gerarda Nowaka! - wspomina Anna Dziewit, krytyk literacki.

Wiesław Kot, krytyk filmowy, o "Rękopisie znalezionym w Saragossie" (TVN Style) TVN Style

Niezapomniane teksty Z kolei dziennikarz Rafał Bryndal zachwyca się kultowymi jego zdaniem tekstami "kobiety pracującej" z serialu "Czterdziestolatek". - Moja ciocia taka była, Co przyjechała do nas to zawsze robiła coś innego. To miała sklep ze zwierzętami, to była opiekunką, jak ta Kwiatkowska – wspomina.

Nie zabraknie także komentarzy do takich filmów jak "Miś", "Przesłuchanie", czy do serialu "Dom". Wśród gwiazd zobaczymy m.in. Andrzeja Sołtysika, Karolinę Korwin Piotrowską, czy Krzysztofa Skibę.

Źródło: tvn style

Źródło zdjęcia głównego: TVN Style